Війська сирійського правителя Башара Асада заявили про встановлення цілковитого контролю над анклавом Східна Гута. Відповідну заяву сирійських військових щодо “цілковитого зачищення від терористів” Східної Гути поширило напередодні державне інформаційне агентство SANA. Цьому передували майже два місяці наступу сирійських військ та запеклих боїв з бойовиками ворожих до Башара Асада угруповань.
Останнім містом, що перейшло під контроль урядових військ, стала Дума. Саме в Думі, згідно з повідомленням гуманітарних організацій, військами Асада було застосовано хімічну зброю. Напередодні у відповідь на цю можливу хіматаку США, Франція та Великобританія завдали ракетного удару по військових об’єктах сирійського уряду, пов’язаних із виробництвом та збереженням хімічної зброї.
Як повідомлялося, сирійський уряд кілька разів домовлявся з представниками кількох провідних ісламістських угруповань, гарантувавши бойовикам та їхнім родинам безпечну евакуацію зі Східної Гути до непідконтрольних Асаду районів Північної Сирії. Залишити анклав в обмін на гарантії безпеки погодилися бойовики таких ісламістських угруповань як “Джейш аль-Іслам”, “Ахрар аш-Шам” та “Файлак ар-Рахман”. Це значно прискорило перехід анклаву під контроль військ Асада.
За час наступальної операції у Східній Гуті, за даними спостерігачів Сирійського центру моніторингу за дотриманням прав людини, від обстрілів та бомбардувань загинули понад 1,7 тисячі цивільних осіб. Анклав Східна Гута, де проживало, за різними оцінками близько 400 тисяч людей, з 2012 року переживав облогу з боку урядових військ. Упродовж кількарічної блокади, населення постійно відчувало гострий брак продуктів харчування та медикаментів.