Минулого тижня в Україні відзначали четверту річницю з дня початку антитерористичної операції на сході країни. Майже 3 тисячі наших героїв загинули, а 9 тисяч отримали поранення. Але розмова не про статистику щодо перемог та поразок, учасників бойових дій і тих, хто себе до них прираховує. Розмова піде про гроші, які держава в особі Президента та посадовців Міноборони постійно обіцяє підвищити. Як змінювалося протягом цих років грошове забезпечення тих, хто ризикує своїм життям на «передку» – в цьому огляді.
Як каже статистика, загалом, із початку АТО нашим військовим було виплачено 168 млн грн грошової винагороди, з них 157 млн – за безпосередню участь у бойових діях, 9 млн – за успішне виконання завдання в складі підрозділу та 1,8 млн – за захоплену техніку супротивника. До речі, треба відзначити, що з 2016 року винагород виплачується менше (мається на увазі загальна цифра). Так, як підрахували аналітики з інформаційного сайту «Слово і Діло», якщо 2 роки тому за участь у бойових діях військовим виплатили 47,2 млн грн, то в 2017 – 14,6. Але ж сума винагород військовослужбовцям зросла. Так, якщо в 2016 році військові на «передку» отримували 4,2 тис. грн, то з 1-го серпня минулого року ця сума зросла до 10 тисяч гривень на місяць. Тим, хто перебував в інших місцях конфлікту, сплачували 1,2 тис. грн винагороди у 2016 році і 4,5 тис. грн у 2017, відповідно.
Розмір винагороди може збільшуватися в разі успішного виконання бойового завдання в складі військового підрозділу або групи, в разі безпосередньої участі в бойових діях або (захоплення) ворожої техніки.
До речі, змінюється і сума щомісячного грошового забезпечення війсковиків. Так, у командира бригади воно зросло за два роки з 16 до 17,8 тис. грн (з 01.03.2018), у командира батальйону – з 13 до 14,2 тис. у командира взводу – з 9 до 9,8 тис. грн, у стрілка – із 7 до 7,9 тис. грн на місяць.