Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що в Європі рішення про впровадження обов’язкового призову в армію ухвалюватиме окремо кожна країна.
Про це він сказав в інтерв’ю The New York Times, передає Укрінформ.
«Ні, ні, це вирішуватимуть окремі країни. Деякі країни це зроблять. У Фінляндії вже є призов. Інші цього не робитимуть, але загалом йдеться про необхідність виплати хороших зарплат чоловікам і жінкам у формі», – відповів Рютте на запитання про те, чи вважає він, що Європі доведеться запровадити призов до армії.
Очільник НАТО висловив особливу стурбованість щодо оборонної промисловості, назвавши її «проблемою всього Альянсу». За його словами, країнам-учасницям не вистачає оборонної промислової бази для виробництва зброї, необхідної для стримування «росіян, північних корейців чи будь-кого, хто може на нас напасти».
Рютте запевнив, що зараз НАТО «дуже швидко» працює над розв’язанням цієї проблеми.
Він також заявив, що Альянс «має усі плани» на випадок нападу Росії на Естонію, зазначивши, що реакція НАТО буде «руйнівною».
«Я не можу вдаватися в усі деталі, оскільки (лідер Кремля – ред.) Володимир Путін, я знаю, дивиться ці програми. Але ми повинні переконатися, що у нас є не лише ці плани, але й люди і військова техніка для їх виконання. І саме тому ми повинні витрачати більше (на оборону – ред.)», – сказав Рютте.
Він пояснив, що це не означає, що Естонія залишена напризволяще. На допомогу прийде уся сила НАТО, включно із повною підтримкою з боку Сполучених Штатів, запевнив Рютте.
«Путін це знає. Ось чому він не нападе на Естонію сьогодні. Але він міг би (напасти – ред.) через п’ять-сім років, якщо ми не зробимо усі ці додаткові інвестиції», – сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, у Данії з 1 липня набув чинності закон про призов на військову службу жінок нарівні з чоловіками.