Влада Камбоджі закликала до негайного припинення вогню з Таїландом, у той час як внаслідок тривалих прикордонних зіткнень між двома країнами загинуло вже понад 30 людей, зокрема цивільні.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє BBC.
Посол Камбоджі в ООН Чхеа Кео заявив, що його країна просить про безумовне перемир’я, і додав, що Пномпень також хоче «мирного вирішення спору» між країнами.
У свою чергу міністр закордонних справ Таїланду Маріс Сангіампонгса заявив у суботу, що Камбоджа повинна продемонструвати «справжню щирість у припиненні конфлікту», щоб переговори про припинення вогню могли продовжитися.
За словами представників влади Таїланду, з четверга в країні загинуло вже 19 людей – 13 цивільних осіб та шість солдатів. Майже 140 000 людей були евакуйовані.
Міністерство оборони Камбоджі повідомило про 13 загиблих – вісім цивільних осіб та п’ятьох солдатів. Понад 35 000 людей покинули свої домівки.
Тим часом бої тривають вже третій день у суботу.
Таїландські військові заявили, що камбоджійці розпочали атаки в новому районі поблизу узбережжя на півдні, але були відкинуті Військово-морськими силами.
Як повідомляв Укрінформ, 24 липня між Таїландом і Камбоджею спалахнув прикордонний конфлікт.
Протягом останніх десятиліть між Таїландом і Камбоджею існували складні відносини, дві країни поділяють 800-кілометровий сухопутний кордон, який в основному був нанесений на карту французами, коли вони контролювали Камбоджу як колонію, і на якому періодично відбуваються військові зіткнення, і який є джерелом політичної напруженості.