Єдина православна помісна церква не стане державною, конституційний принцип свободи совісті порушений не буде.
Про це заявив під час виступу у Верховній Раді президент Петро Порошенко. Він підкреслив, що отримання автокефалії Православною церквою в Україні не означатиме, що вона стане державною.
«Хочу запевнити, що Томос, на який ми так сподіваємося і для отримання якого докладаємо зусиль, і поява визнаної єдиної помісної церкви — аж ніяк не означатиме порушення конституційного принципу свободи совісті. Єдина православна помісна церква не стане державною. Всі віруючі мають і будуть мати право вільно вибирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію», — зазначив президент.
18 квітня у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про підтримку звернення президента Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання декрету про автокефалію православної церкви в Україні.
УПЦ Київського патріархату закликало УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.
Помісна церква — це об’єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.