Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала п’ять ключових кроків у боротьбі з атаками дезінформації Російської Федерації (РФ).
Про це розказала віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, передає “Урядовий портал“.
“Перший – це визнати сам факт перебування під атакою. І після багатьох років російської гібридної війни, деякі європейські країни все ще думають, що це – чужа боротьба”, – повідомила вона.
Другим кроком Віце-прем`єр-міністр назвала протидію дезінформації, яку Росія продовжує розповсюджувати у велетенських масштабах.
“Третій крок – боротьба з різноманітними тактиками гібридної війни, випробувальним майданчиком яких стала Україна останніми роками. Протягом останніх 10 років Україна пройшла через усі етапи гібридної війни – енергетичні та торговельні війни, економічний тиск, масові кампанії з дезінформації, кібернапади та навіть військове вторгнення”, – зазначено у повідомленні.
Четвертим кроком Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала необхідність об’єднання ресурсів та досвіду європейських країн, щоб протистояти новому та постійно зростаючому виникненню загроз.
“П’ятим кроком Віце-прем`єр-міністр назвала проведення якомога більшої кількості досліджень щодо конкретних засобів та методів дестабілізації, до яких вдається РФ, та способів їхнього подолання. Вона запропонувала створити в Києві міжурядову експертну групу для вивчення гібридних загроз для обміну фаховим досвідом, зокрема, в розкритті тактики та стратегії, спрямованих на вплив на голосування та політичні процеси”, – йдеться у повідомленні.
Однак, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, усі перелічені 5 кроків – це реактивний підхід протидії дезінформації. Натомість, переконана вона, існує ефективніший шлях, базований на ініціативному підході.
«Він вимагає нашої консолідації, спільних зусиль у запобіганні, стратегічному прогнозуванні, довгостроковому баченні, моделюванні та аналізі всього комплексу потенційних загроз та відповідних протистоянь. Ми повинні бути попереду російських дій і навіть вийти за рамки реальності та уявити немислиме», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.