Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ТПО України Юрій Гримчак в ефірі одного з телеканалів, пише «Слово і Діло». «На сьогоднішній день у нас є заява від США, що вони готові фінансувати цю миротворчу місію. У нас є заява Франції, що вони готові фінансувати, і у нас є заява Німеччини, вони готові розглянути таке фінансування. Тобто найголовніше у нас є – розрахунки і угода про донорів цієї операції», – зазначив він.
За словами Гримчака, фактично потрібно тільки знайти війська, озброєння та інше.
«Сьогодні у нас є десятки країн, які, умовно кажучи, заробляють на миротворчих місіях, саме посилаючи свої війська. Тому я не думаю, що у нас є проблеми в цьому», – підкреслив він.
Заступник міністра також розповів механізм введення миротворців на територію ОРДЛО. «Рада безпеки приймає рішення. Вони розробляють мандат цієї миротворчої місії. І рішенням генерального секретаря ООН керує група експертів, яка на місці повинна визначити склад і засоби, які потрібно використовувати для цієї місії. І коли стає більш-менш зрозуміло, скільки потрібно людей, поліцейських, техніки і всього іншого, починається», – пояснив Гримчак.
Згідно з підрахунками екс-генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена, Україні потрібно 20-25 тисяч військових і п’ять тисяч поліцейських міжнародної місії.