Національна рада з питань телебачення і радіомовлення висловила позицію щодо розповсюдження у соціальних мережах змонтованого до 9 травня ролика, який “провокує суспільний розбрат”. Про це повідомляє прес-служба організації..
“Чергова маніпуляція і танці на ранах суспільства, якими, як правило, є старозавітні концерти на кшталт „голубого огонька“ — є ніякою не свободою слова, не точкою зору, а діями, що спрямовані на розкол суспільства, спробою чергової атаки в інформаційній війні, з використанням людей як матеріалу для пропаганди, а тим більше — старших людей, чиї життя заслуговують на шану”, — йдеться у прес-релізі.
Регулятор зазначає, що у соціальних мережах напередодні 9 травня з’явився ролик, змонтований до святкового концерту, який буде транслюватись у середу на одному з українських телеканалів.
“Спроби фіксації радянських стереотипів не мають нічого спільного з реальністю, в якій живе сьогоднішня українська держава”, — наголошують у НРТКУ.
Нацрада за питань телебачення і радіомовлення виступає за розбудову “адекватного інформаційного простору, вільного від “маніпуляцій”.
Автори заяви нагадують про трагічні події і втрати після 2014 року, які несе Україна через війну на сході. Вони закликають поважати почуття родин постраждалих і відмовитись від “фіксації радянських стереотипів”. Зокрема, йдеться про необхідність відмовитись від “всепоглинаючої сталінщини” і нагадувань про “безродне совєтське плем’я”.
“Закликаємо мовників виважено та відповідально ставитися до програмного наповнення, не розколювати суспільство, убезпечити аудиторію від мови ворожнечі та ненависті, говорити толерантно й з повагою до усіх співгромадян — про цінності життя й високу вартість миру”, — резюмували у Нацраді.
Нагадаємо, 8 травня в Україні і світі згадують жертв Другої світової війни і відзначають день примирення.
У Білорусі заборонили проводити 9 травня акцію “Безсмертного полку”.