Новий рекорд у розмірі
У травні 2017 року найбільший контейнеровоз світу прибув до єдиного німецького глибоководного порту у Вільгельмсхафені. OOCL Hong Kong має 400 метрів у довжину і розрахований на 21413 місць для стандартних контейнерів. Його побудували у Південній Кореї. У своїй першій подорожі перед зупинкою в Німеччині корабель встиг зупинитися у британському Філікстоу та польському Гданську.
Занадто великий? Найдовший корабель світу
Нафтовий танкер Jahre Viking завдовжки був понад 458 метрів. Щоб загальмувати, йому потрібно понад шість кілометрів. Через свою величину і погану маневреність він не міг пройти ані через Панамський і Суецький канали, ані через Ла-Манш, або зайти у більшість портів світу. З 2004 по 2009 він працював під ім’ям Knock Nevis як плавуче сховище нафти, а у 2010 році його списали.
Плаваюче містечко
Найбільший круїзний корабель із нині збудованих – Harmony of the Seas (“Гармонія морів”). На 16 палубах можна розмістити понад 6,3 тисячі пасажирів і 2,1 тисячі членів екіпажу. 362-метровий корабель має 20 ресторанних зал, 23 басейни, найдовшу водяну гірку на морі і парк із 12 тисячами рослин. Американська компанія Royal Caribbean Cruises заплатила понад мільярд євро за це судно.
Великий, як круїзний лайнер, але без туристів
Різноманітні шейхи, олігархи та інші мільярдери конкурують за те, у кого найбільша яхта. Тому кораблі частково подовжують уже на етапі будування, щоби обійти конкурентів. Нині веде перед у цьому змаганні моторна яхта Azzam (довжина 180 метрів). Іграшка саудівського шейха оснащена вертолітним майданчиком, системою протиракетної оборони і власною субмариною.
Яхта з підводним оглядовим майданчиком
Дизайнер Філіпп Старк розробив суперяхту “A” для російського міліардера Андрія Мельниченка. Площа її вітрил становить близько половини площі футбольного поля, вона має вісім палуб і три басейни, власну субмарину і оглядовий майданчик під ватер-лінією. Завдовжки яхта – 143 метри.
Найдорожчий корабель світу
Близько 13 мільярдів доларів коштує новий авіаносець США (337 метрів завдовжки). З квітня 2017 року морські піхотинці США проводять навчання на борту авіаносця Gerald R. Ford. На даний момент у США 18 класичних авіаносців. Нові кораблі класу Ford мають бути ефективнішими і відправляти літаки у повітря швидше – завдяки електромагнетичній катапульті – замість старої парової.
Транспортер-важковаговик на морі
Dockwise Vanguard здатен транспортувати морські платформи (як на фото) чи навіть цілі кораблі. Для цього транспортер занурюється під воду, під’їжджає платформою під те, що він транспортує, і піднімається знову з води на свій звичайний рівень. Найдовший у світі такий корабель – 275 метрів завдовжки.