Вчені створили математичну модель, яка може пояснити суть погодних явищ, нехарактерних для регіону або пори року.
Про це пише Хроніка.інфо.
Американські вчені з’ясували, що винуватцями аномальних погодних явищ стають повітряні «затори», які формуються в атмосфері Землі. Уточнюється, що мова йде про феномен блокування струменевих течій, яким до цих пір не вдавалося знайти пояснень.
Вперше струменеві течії виявив в ХХ столітті чиказький метеоролог Карл Россбі. Він зафіксував потоки потужного вітру, що сягли швидкісті 50 кілометрів на секунду. Такі потоки утворюються у верхній тропосфері або нижній стратосфері.
Вони також мають досить складну структуру в вертикальному і горизонтальному напрямках. Практично відразу після відкриття струменевих течій з’явилася думка, що вони здатні різко зупинятися.
Сучасні вчені вирішили пов’язати події погодних явищ в одне і створили математичну модель, яка може пояснити їх суть. Виявилося, що в повітрі утворюється щось, що можна порівняти з заторами на дорогах. Модель дослідників змогла пояснити блокування струменевих потоків, а також дала можливість їх передбачати.
Відповідно до створеної моделі, між інтенсивністю хвильових явищ, швидкістю течії і утворенням аномальних петель існує виража на залежність. Хвильова активність може призводити до появи повітряних «пробок». Якщо вона є дуже високою, то потік зупиняється, що і призводить до «пробок». Таким чином, на Землі утворюються аномальні погодні умови.