На Гаваях триває виверження вулкана Кілауеа, лава наблизилися до останньої дороги, яка веде до одного з районів острова.
Про це повідомляє «Голос Америки» із посиланням на місцеву владу.
Геологи фіксують збільшення підземного тиску і попереджають про загрозу потужного виверження.
Лава витікає з декількох десятків розломів, які утворилися неподалік від кратера вулкана. Зазначають, що на острові почали з’являтися великі розколи у землі, глибиною в десятки метрів.
Наразі лава знищила понад 80 будівель на острові.
Також небезпеку становлять токсичні гази, які накопичуються в повітрі.
Раніше повідомлялося, що через посилення виверження вулкана геологічна служба США (USGS) оголосила червоний рівень повітряної небезпеки на Гаваях, який означає, що велике виверження неминуче.
Крім того, в геологічній службі повідомляють, що активність вулкана може посилитися «у будь-який момент» і супроводжуватиметься новими викидами попелу і вибухами біля кратера вулкана.
6 травня через черговий сплеск активності Кілауеа рятувальники евакуювали понад 1700 жителів селища Леілані-Естейтс та прилеглих районів.
Вулкан знову активізувався 4 травня через землетрус магнітудою 5 та низку більш слабких землетрусів, які спровокували появу зсувів і тріщин на стінках кратера.
Кілауеа є найактивнішим вулканом на Гаваях і одним із найактивніших у світі. Його висота становить 1247 метрів, але основа йде ще на кілька кілометрів углиб Тихого океану. Останнє виверження Кілауеа почалося у 1983 році і триває вже 35 років.