Про це він сказав, відкриваючи міжнародний круглий стіл “Гарантування безпеки в Україні та Східній Європі: Нові формати співпраці НАТО і ЄС з Україною”, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Фронти гібридної війни проходять в Солсбері, в Балтійському морі – “Північний потік-2″, який буде будуватись, а вчора ми бачили спалах і у Києві, маю на увазі вбивство російського журналіста Бабченка”, – зазначив він.
Гончар підкреслив, що однією з “гарячих точок” гібридної війни РФ є схід України. “Тобто агресор посилає нам меседж, що, мовляв, ми скрізь”, – наголосив президент Центру глобалістики.
Говорячи про вбивство російського журналіста, він зазначив, що повідомлення Бабченка у Twitter свідчать, що він очікував на загрози своєму життю з боку РФ.
За словами експерта, проблематика загроз гібридного характеру перебуває в центрі уваги і у НАТО, і у Європейському Союзі і може бути вирішена через поєднання зусиль НАТО, ЄС і України.
Як повідомлялось, російського журналіста Аркадія Бабченка, який останнім часом жив в Україні, вбили увечері 29 травня у Києві на порозі власної квартири. Журналісту тричі вистрелили у спину. Він помер у машині “швидкої”.
За фактом вбивства журналіста відкрили кримінальне провадження. Однією з версій вбивства у поліції вважають професійну діяльність журналіста.
Бабченко народився в Москві 18 березня 1977 року, здобув освіту юриста-міжнародника. Однак відомим став, насамперед, як журналіст. Працював військовим кореспондентом у “Московському комсомольці”, “Новій газеті”, потім на якийсь час перейшов на телебачення.
Під час Революції гідності Бабченко підтримував Україну, був на Майдані, навіть зняв про це фільм. Від початку війни на Донбасі неодноразово бував у зоні бойових дій.
За опозиційні погляди журналіста переслідували у Росії. У 2017 році Бабченко через погрози виїхав за межі Росії. Спочатку мешкав у Празі, згодом у Києві, де став ведучим програми “Prime: Бабченко” на кримськотатарському телеканалі ATR.