Із 1 серпня Київ може залишитися без гарячої води, а із початком опалювального сезону – і без тепла, заявила “Українській правді” прес-секретарка заступника голови КМДА Петра Пантелєєва Юлія Грамотна.
Представниця посадовця нагадала, що у місті створили комунальне підприємство “Київтеплоенерго”, яке тепер місту постачає тепло та гарячу воду замість “Київенерго”.
Від 1 травня нове підприємство отримало в управління мережі і котельні, але “Нафтогаз” відмовився укласти угоду на постачання газу з “Київтеплоенерго”, доки те не візьме на себе борги “Київенерго”. Нині без гарячої води лишилися понад три тисячі будинків у Києві.
ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 мають перейти до “Київтеплоенерго” з 1 серпня. А так як вони забезпечують теплом і гарячою водою близько 70% Києва, то від цього часу без гарячої води можуть залишитися фактично усі кияни.
“Ми ще не повернули з управління “Київенерго” ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6. За рішенням Київради повернення цих двох об’єктів та заводу “Енергія” має відбутися 1 серпня. Вони постачають гарячу воду на більше 6 тисяч будинків. Ці будинки наразі з водою, бо діє угода між “Нафтогазом” і “Київенерго”. Але як тільки ця угода припинитися, і необхідно буде – як і у випадку з котельнями – укладати нову угоду між “Київтеплоенерго” і “Нафтогазом”, є ризик що “Натофгаз” так само займе позицію “не будемо укладати угоду”. Тоді весь Київ залишиться без гарячої води. Більше того – це ставить під загрозу підготовку до зими і опалювальний сезон взагалі”, – пояснила Юлія Грамотна.
“Київтеплоенерго” відмовляється брати на себе борги, які “Київенерго” накопичило за 16 років, бо там не тільки борги споживачів.
“У структурі цього боргу сидять не лише борги населення, але і борги державного бюджету за пільги та субсидії, за теплопостачання бюджетних установ та за різницю у тарифах, яка була до цього. Плюс тут сидить більше мільярда гривень штрафів та пені. Це ті штрафні санкції, які нараховував “Нафтогаз” до “Київенерго” за невчасну сплату за спожитий газ”, – уточнила представниця КМДА.
У “Київенерго” стверджують, що борг споживачів Києва за тепло та гарячу воду сягає 4,8 мільярда гривень.