Перемовини Міжнародного валютного фонду з владою України стосовно законопроекту про створення Вищого антикорупційного суду тривають. Про це у відповідь на запит УНН зазначив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.
Перемовини із владою України стосовно законопроекту про створення Вищого антикорупційного суду тривають”, — зазначив Люнгман.
За його словами, метою цих дискусій є запровадження передумов для існування незалежного та наділеного довірою суду, що відповідатиме очікуванням народу України та домовленостям, досягнутим у контексті програми реформ, що підтримується МВФ.
Постійний представник МВФ наголосив на тому, що в процесі створення суду важливо, щоби Рада експертів — до складу якої увійдуть незалежні експерти із вагомим та загальновизнаним досвідом у боротьбі з корупцією — була наділена вирішальною роллю у визначенні того, чи кандидати на посаду судді Антиконституційного суду мають необхідну кваліфікацію.
“Незалежні експерти мають бути подані до складу Ради міжнародними організаціями з бездоганною репутацією та актуальним послужним списком участі у підтримці антикорупційних заходів в Україні. Рекомендації Ради експертів мають бути прерогативою. Таким чином, дискваліфіковані Радою експертів кандидатури не підлягатимуть подальшому розгляду в процесі відбору”, — заявили у МВФ.
Нагадаємо, 23 травня Верховна Рада почала розгляд у другому читанні законопроекту про Вищий антикорупційний суд. За словами голови Верховної Ради Андрія Парубія, раніше були проведені переговори з Венеційською комісією щодо узгодження дискусійних норм законопроекту про Антикорупційний суд, в ході яких було узгоджено 13 із 14 рекомендацій.
Неузгодженою позицією стало право вето для міжнародної ради експертів.
Пізніше народний депутат України Іван Вінник повідомив про відсутність компромісного рішення з Міжнародним валютним фондом щодо повноважень накладання вето радою міжнародних експертів.
Спікер парламенту заявив, що Верховна рада України має завершити розгляд законопроекту про Антикорупційний суд у цей четвер, 7 червня.
У той же час у БПП заявили, що іноземні експерти отримають право вето в Антикорупційному суді.