«Я не дуже здивований тим, що проти мене особисто, й проти відділу, який я очолюю, зокрема, ведеться така війна у ЗМІ. В цьому я вибачаю лише те, що ми комусь досить сильно наступили на п’яти. Це – люди, які сьогодні займають неабиякі посади в нашій владі. Звісна річ, їм не подобається те, що зараз відбувається у плошині боротьби з корупцією, то му вони й роблять всі зусилля, аби дескридитувати й мене, й мій відділ», – каже пан Демчина.
Щодо цього, то можна уявити впливовість цих замоників, яким вдалося залучити до цього оббрехування навіть таку потужну силу, як падіо Свобода та перший Національний.
Що ж закидають Демчині.
Перше, це нова машина та «шикарна квартира» на Борщагівці. За словами самого генерала, машину він взяв у кредит, а квартиру площею у 38 квадратів придбав за 30 тисяч ще у 2016 році.
Друге – це нове помешкання батьків дружини пана Павла, яке знаходиться в селі на Рівненщині. І тут все просто пояснюється. Сестра його дружини разом зі своїм чоловіком мали свій невеличкий бізнес з виготовлення будівельної цегли, а саме, будівельних блоків. Саме з них і побудована будівля, яку, до речі, будували понад 10 років.
Третє – «кришування» бізнесу з поставками скрапленого газу. Й тут промашка. Саме відділ Демчини розкрив схему, за якою декілька бізнесменів проводили ці оборудки. Сьогодні ДФС України нарахувала одній з фірм в кримінальному провадженні 1,3 млрд грн штрафних санкцій за несплату податків. І це було велике кримінальне провадження в якому фігурує декілька бізнесових стрктур.
До речі, згідно нашому Кримінальному Кодексу у СБУ немає право проводити будь-які розслідування, пов’язані з економікою, а всі галузі в нашій правоохоронній системі мають чітке розмежування: СБУ займається своїми справами, НАБУ – своїми, поліція – своїми. Але ж в СБУ є два підрозділи, які мають повноваження працювати в рамках слідчо-розшукової діяльності й передавати отримані матеріали тим структурам, які цими питаннями опікуються.
Але найбільше журналістів та їх замовників цікавив той момент, який стосується боротьби з корупцією. Тут ми просто наведемо статистику, яку можна отримати з відкритих джерел. Так, з 2015 року, коли пан Демчина очолив цій підрозділ було відкрито майже 2500 кримінальних проваджень з ознаками корупційної діяльності, 1544 з яких – отримання хабаря, а до відповідальності було притягнуто:
- 119 митників, 35 з яких вже отримали вироки суду;
- 466 осіб з органів місцевого самоврядування, 98 з яких вже отримали вироки суду;
- 45 осіб з органів прокуратиури;
- 423 співробітника поліції;
- 38 співробітників міграційної служби;
- 36 суддів;
- 56 співробітників СБУ
Залишилося знайти лише тих, кому хотілося би, щоб підрозділ «К» та його кервіника «люстрували». Ми впевнені, що в СБУ знають потрібні призвіща, але, на жаль, вголос не кажуть.