Як повідомляє інтернет-портал Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньопереміщених осіб України, упродовж останніх 4 років в Україні все частіше почали спостерігатися акти вандалізму, насильства, релігійні провокації, маніпулювання історичними фактами, незаконне використання зброї та ряд інших подій, що розхитують ситуацію всередині країни та роблять її вразливою ззовні.
Дослідження та аналіз інформації з відкритих джерел, здійснений МТОТ, свідчить, що в Україні лише у червні зафіксовано більше 450 подій, які свідчать про поляризацію настроїв в суспільстві, неконтрольоване використання зброї для вирішення конфліктів та паплюження історичних пам’яток.
Багато таких випадків одразу підсилюються та поширюються російськими ЗМІ, що є одним із методів ведення гібридних конфліктів, спрямованих на дестабілізацію українського суспільства.
Для прикладу повідомляється про те, що у Львові впродовж червня надійшло 211 електронних повідомлень та викликів про закладення вибухових пристроїв за різними адресами міста. Псевдомінування має масовий характер, іноді поліція отримує повідомлення про мінування кожні 2-3 години. При чому більшість повідомлень про замінування надходили з території Російської Федерації. Головна ціль таких повідомлень – виведення з ладу великих об’єктів з масовим перебуванням людей (бізнес-центри, ТРЦ, кінотеатри та ін.), сіяння паніки серед населення, формування почуття страху, незахищеності у власній державі та громаді. Схожа ситуація відбулася у Харкові 42 неправдивих виклики про замінування та м. Київ – 12 викликів.
Також, спостерігається велика кількість випадків використання нелегальної зброї, її розповсюдження, а також фактів насильства з використанням такої зброї. Вказане мало місце у більшості областей України, зокрема у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Луганській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Київській, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській та Харківській областях (70 випадків).
За даними моніторингу, здійснений МТОТ, в червні найбільша кількість випадків, що можуть дестабілізувати ситуацію в українському суспільстві зафіксована у Львівській 47%), Харківській (12%), Київській та м. Київ (7%), Луганській (4%), Донецькій (4%) та Одеській (4%) областях.