У Нідерландах, Швейцарії та Великій Британії заарештували активи “Газпрому” на суми, значно більші за 2,6 млрд, які “Нафтогаз“ має отримати від російського монополіста. Таку заяву в інтерв’ю Deutsche Welle зробив комерційний директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко, – передає “Український інтерес”.
За його словами, арешт – це лише перший крок. Далі судові розгляди щодо стягнення активів продовжуватимуться. Якщо дійде до наступної стадії, активи мають бути реалізовані через аукціони.
Паралельно “Газпром” оскаржує арешт активів у шведському апеляційному суді округу Свеа. Під час цього призупинили примусове стягнення на території Швеції. Водночас, Вітренко каже, що технічно “Нафтогаз” не починав там примусове стягнення, оскільки не виявив активів “Газпрому”, які б становили інтерес.
Крім того, “Газпром” намагається вивести інших активів, щоб уникнути їх арешту в інших країнах.
Все почалось, коли арбітри зобов’язали Україну виплатити “Газпрому” 2 мільярди доларів за поставлений газ у 2014 року.
Потім було рішення щодо транзитного контракту, яке виніс Стокгольмський арбітраж 28 лютого 2018-го. Тоді судді частково задовольнили вже вимоги “Нафтогазу”, зобов’язавши “Газпром” заплатити українській компанії 4,63 мільярди доларів за недопостачання газу за транзитним договором.
Загалом вийшло, що “Газпром” заборгував “Нафтогазу” 2,6 мільярди доларів. Тоді суди за позовом “Нафтогазу” почали арештовувати акції “Газпрому” в Європі.
Нещодавно у “Нафтогазі” заявили що мирова угода з “Газпромом” щодо вже ухвалених рішень арбітражу неможлива, а на неоплачений борг вже нараховано 75 мільйонів доларів пені.