У Києві на Контрактовій площі біля пам’ятника Григорію Сковороді о 18 годині відбулася акція “Люди з табуретами”. Учасники мали принести з собою табуретки. Акція присвячена незавершеному фільму Леоніда Кантера про мандри з табуретом навколо світу.
Про це розповіла продюсерка фільму Катерина Мізіна.
“Ми хочемо зібрати людей, розповісти про фільм. Ми хочемо також, аби всі принесли свої табуретки на площу і зробили крок назустріч подорожам і пригодам,” – сказала продюсерка.
У 2014 році Леонід Кантер у співавторстві з Павлом Солодьком видали книгу “З табуретом до океану”. Сюжет книги розповідає про гру друзів, які одного разу вирішили віднести 4 кухонні табурети до Атлантичного, Індійського, Льодовитого та Тихого океанів. Плани втілилися у мандрах тривалістю 5 років. За цей час вони відвідали 30 країн, подолали 60 тисяч кілометрів і зняли 400 годин відео. Із відзнятого матеріалу автори планували змонтувати фільм Людина з табуретом.
Кошти для завершення фільму збирають на платформі Спільнокошт.
Леонід Кантер – автор книги “З табуретом до океану”, режисер низки фільмів.
У 2007 році Леонід Кантер оселився на хуторі Обирок на Чернігівщині. Кантер перетворив хутір на арт-простір, у якому його мешканці та гості створювали іронічні арт-об’єкти. Він також був організатором низки фестивалів.
Один із найвідоміших – ХЛІБ своїми руками, учасники якого вчилися власноруч жати серпами, молотити ціпами, провіювати, молоти борошно у ручних жорнах та випікати хліб.
Кантер був організатором фестивалю африканської культури Мама-Африка, метою якого було подолання упереджень, ксенофобії та расизму.
На Обирку також відбувалися заняття Школи Барабану, сімейний табір Освітній експеримент для обміну освітнім і виховним досвідом та багато інших заходів.
У програмі заходів зазначалося, що гостей просять утриматися від вживання алкоголю, наркотиків та використання пластикового одноразового посуду.
Леонід Кантер був активістом подій на Майдані, 2014-го пішов воювати на Донбас добровольцем у складі 2-го батальйону Нацгвардії імені Кульчицького.
Беручи участь у бойових діях, Кантер зняв документальний фільм про українських добровольців – Війна за свій рахунок.
Безпосередньо у зоні бойових дій протягом кількох місяців відбувалися і зйомки наступного фільму Добровольці Божої Чоти, який Кантер створив у співавторстві з Іваном Яснієм. Фільм присвячений бійцям ДУК Правий сектор, серед місць, де відбувалися зйомки – Піски та Донецький аеропорт.
Третій фільм про війну, який Кантер також зняв у співавторстві з Яснієм, – Міф. Він розповідає про життя всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької національної опери Василя Сліпака, який покинув сцену, щоб стати добровольцем на Донбасі, і загинув на війні. У широкий прокат фільм вийшов 8 лютого 2018 року.