Сьогодні, 13 серпня, на позачерговому засіданні члени Ради суддів України заявили про неприпустимість дій, в яких є ознаки втручання в роботу суддів, а також публічні висловлювання про притягнення суддів до кримінальної відповідальності з боку посадовців та органів влади. Про це повідомляє Громадське.
«Це є неприпустимим до надання правової оцінки судовому рішенню апеляційної або касаційної інстанції, а діям судді — Вищої ради правосуддя», — зазначив голова ради суддів Олег Ткачук.
Причиною відповідного засідання стала справа харківського міського голови Геннадія Кернеса, яку суддя Київського районного суду міста Полтави Андрій Антонов закрив 10-го серпня. Чергову неявку прокурорів на дебати суд розцінив як відмову від звинувачення.
Після цього, за словами Олега Ткачука, у ЗМІ почали з‘являтися скарги від Генеральної прокуратури, що суддя має понести кримінальну відповідальність за відповідне рішення. Зокрема, заступниця генпрокурора заявила, що закриття кримінального провадження у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса є незаконним.10 серпня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що суддя, який закрив кримінальне провадження щодо міського голови Геннадія Кернеса, відповідатиме за це «неправосудне рішення».
“Незгода з судовим рішенням є підставою для оскарження такого рішення в процесуальному порядку до апеляційної або касаційної інстанції”, -йдеться у тексті рішенні засідання.
В свою чергу прес-службі Апеляційного суду Полтавської області Рада суддів України рекомендує забезпечити он-лайн трансляцію судового процесу за апеляцією на ухвалу Київського районного суду міста Полтави від 10 серпня 2018 року у кримінальному провадженні №1-кп/552/6/17. А також запропонувати місцевим та центральним ЗМІ взяти участь у висвітленні відповідного судового процесу.
Окрім того, рада суддів вирішила звернутися до зборів суддів усіх судів України із пропозицією у межах наданих законом повноважень провести вивчення і обговорення питання про дотримання учасниками кримінальних процесів вимог статті 129 Конституції України щодо рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом; підтримання публічного обвинувачення в суді прокурором. Відповідні узагальнення і висновки з цього приводу направити Раді суддів України до 14 вересня 2018 року.
За наслідками такого вивчення запропонувати Раді прокурорів України, Національній асоціації адвокатів України, асоціаціям, спілкам та іншим представницьким органам адвокатської спільноти, Уповноваженому у справах Європейського суду з прав людини провести 21 вересня 2018 року спільне з Радою суддів України засідання для обговорення питань забезпечення прокурорами і адвокатами дотримання основоположних засад судочинства та етичних норм органами, що беруть участь у здійсненні правосуддя та судових процесах.
Нагадаємо, Кернеса і двох його охоронців Віталія Блінника та Євгена Сміцького звинувачують у викраденні, побитті двох учасників Євромайдану і погрожуванні вбивством. Харківський міський голова заявляє, що кримінальне провадження проти нього є сфабрикованим.