У Києві, в рамках Ветеранського проекту «Genetics of survival» («Генетика виживання») провели перше відкрите тренування, що поєднує в собі CrossFit та тактичну медицину. Про це повідомляється на інформаційному порталі МОУ.
Зазначається, що проект стартував місяць тому з лекцій та тренінгів з тактичної медицини, а цієї неділі провів перше відкрите тренування на соціальному кросфіт-майданчику.
Тренування включають в себе кросфіт-комплекси з елементами надання допомоги в бойових умовах (біг та евакуація «постраждалих», вправи з канатом та штангою, численні «марафони» відтискань та вистрибувань). У перерві між комплексами проводились короткі лекції у форматі стандартизації знань. Після завершення тренування учасники самі обрали тему лекції-дискусії: розвіювання міфів тактичної медицини.
Серед учасників: діючі військовослужбовці ЗСУ — інструктори та курсанти 205 Навчального центру тактичної медицини, ветерани ЗСУ, НГУ та підрозділів спеціального призначення. Також долучатись можуть і цивільні.
Тренування планують проводити й надалі, обираючи для вдосконалення знань нові теми.
Водночас заходи розвивають ветеранську спільноту та сприяють обміну знань: учасник тренінгу, військовий хірург, учасник Дебальцевської операції Вадим С. ділився досвідом із майбутніми бойовими медиками, а військовий журналіст Олексій Чубашев, який проходив Q-курс (відбір у Сили спеціальних операцій), завдяки тренуванню згадав досвід надскладних випробувань для спецпризначенців.
Засновник проекту — інструктор з тактичної медицини, консультант Головного військово-медичного управління Микола Андрієвський. Він впевнений, що такі тренування можуть стати пропуском для українського війська на елітні змагання країн НАТО, наприклад, конкурс на здобуття звання «Експерта польової медицини» (Expert field medic).