Вчені оцінюють вік знахідки в 4,56 мільярда років. Метеориту майже стільки ж років, скільки самій Сонячній системі. Стаття про дослідження метеорита опублікована в журналі Nature Communications.
Об’єкт NWA 11119, припускають вчені, є уламком стародавньої протопланети, яка загинула, ледь сформувавшись. У його складі досить багато тридиміта — дуже рідкісного на Землі мінералу, що складається з оксиду кремнію.
«Цей мінерал становить близько 30% маси метеорита. Раніше ми ніколи з таким не стикалися», — говорять вчені.
Дослідженням «космічного гостя» займалися фахівці з Університету Нью-Мексико. Вони сподіваються, що NWA 11119 допоможе пролити світло на процес формування планет в перші роки існування Сонячної системи.
«Зараз ми бачимо повністю сформовані планети, комети і астероїди. Але ж цікаво дізнатися — як вони формувалися, як росли? — говорить Карл Ейджі, один з авторів дослідження. — NWA 11119 – це відсутня частина головоломки, яка допоможе зрозуміти весь процес. Ми бачимо, що вулканічні процеси працювали немов доменні печі, переплавляючи породу і формуючи тверді тіла. Так формувалися всі планети».