Про це повідомляє прес-служба ДК “Укроборонпром”.
Зазначається, що підприємствами концерну розроблено ряд новітніх систем для значного підвищення ефективності дії української артилерії.
Так, вперше буде продемонстровано комплекс радіолокаційної розвідки – український контрбатарейний радар 1Л220УК від запорізького НВК “Іскра”.
“Цей радар дозволяє отримувати точні координати для нанесення удару та коректувати вогонь власної артилерії”, – йдеться у повідомленні.
В “Укроборонпромі” повідомляють, що головною особливістю 1Л220УК є його потужна радіолокаційна станція з цифровою антенною решіткою, яка дозволяє за десятки кілометрів “бачити” не тільки снаряди та ракети, а і мінометні міни.
У концерні додають, що це дозволяє, завдяки цифровому комплексу обробки інформації, розраховувати траєкторії польоту снарядів та визначити місцезнаходження ворожої артилерії.
Крім того на параді вперше продемонструють автоматизований звукометричний комплекс артилерійської розвідки “Положення-2”.
Зазначається, що виробництво цього комплексу зараз здійснюється на ДП “Львівський державний завод “ЛОРТА”.
В “Укроборонпромі” розповіли, що автоматизований комплекс оснащений високочутливими акустичними сенсорами, які дозволяють визначити позицію ворожої артилерії та місця розривів снарядів на відстані у декілька десятків кілометрів.
“Враховуючи те, що “Положення-2” працює у пасивному режимі, противник не може зафіксувати її роботу. Окрім того, “Положення-2″ надає дані для корегування стрільби власної артилерії”, – повідомили у концерні.
Також там додали, що для обробки всієї інформації про поле бою, яка поступає від станцій типу 1Л220УК та “Положення-2”, даних розвідки з безпілотних літальних апаратів та інших джерел, львівська “Лорта” розробила систему “Оболонь-А”.
Повідомляється, що “Оболонь-А” – комплекс автоматизованого управління артилерійськими батареєю та дивізіоном. Цей комплекс відіграє роль “керівного центру” для артилеристів.
Крім того, завдяки швидкості обробки величезного масиву даних, які надходять до цифрових систем “Оболонь-А”, використання спеціальних алгоритмів та захищеного зв‘язку – вдається значно підвищити ефективність вогню.
У концерні наголосили, що підприємствами ДК “Укроборонпром” було розроблено цілу лінійку виробів, які дозволяють українським артилеристам отримати повну картину полю бою, за лічені секунди визначати позиції противника та наносити точні скоординовані удари.