Вживання двох чашок кави в день може і через роки призвести до безсоння. До такого дивовижного висновку прийшли вчені з Південної Кореї.
Для багатьох мільйонів людей філіжанка кави є не тільки традиційним ранковим ритуалом, але і допінгом, що дозволяє прогнати сонливість і включитися в робочий день. Однак тепер вчені виявили, що регулярне вживання кави може зменшити частину мозку, яка контролює сон. Отримані висновки частково пояснюють, чому у літніх людей так часто спостерігається безсоння. Дослідники з Університету Сеула з’ясували, що навіть помірне вживання кави на рівні двох чашок в день протягом 30 років зменшує розмір шишкоподібної залози, порівняно з людьми, які п’ють каву дуже рідко.
Шишкоподібна залоза — це орган розміром з горошину в центрі мозку, який відповідає за вироблення гормону мелатоніну, який занурює нас у стан сонливості. Чим менший розмір цієї залози, тим менше мелатоніну виробляється в організмі. Кава давно відомо своїми стимулюючими здібностями, але завжди вважалося, що дія цього напою обмежується кількома годинами. Проведено перше дослідження, яке доводить, що кава впливає в такій довгостроковій перспективі.
Свої висновки південнокорейські вчені зробили на основі спостережень за 162 літніми здоровими чоловіками і жінками, яких регулярно запитували про те, як вони п’ють багато кави і наскільки добре сплять ночами. Всі проходили через МРТ-сканування мозку на предмет оцінки обсягу шишкоподібної залози. У любителів кави вона була на 20% менше, ніж у тих, хто не любив цей напій