Ніяк не могли дочекатися, коли вже скінчиться ця відпустка? Як виявилось, таких людей багато. Дослідження доводять, що для деяких людей літній відпочинок – самий лише стрес.

Коли відпочинок – причина захворювання
Дослідження науковців університету німецького Бонна показало, що під час відпустки підвищується ризик захворіти. На відпочинку люди частіше відчувають головний біль, мають проблеми зі сном чи підхоплюють застуду. 22 відсотки учасників дослідження вказали на те, що раптово захворіли у відпустці: перерву від роботи беремо не лише ми, але й наша імунна система, яка стає більш вразливою.


Сімейна пастка
Згідно із дослідженнями, пари в Німеччині часто розходяться саме під час спільного відппочинку. Третина всіх заяв на розлучення припадає на період після літнього сезону відпусток. Чому? Невирішені проблеми в стосунках часто вилізають назовні саме тоді, коли обоє мають перерву від повсякденних справ. Ініціаторками розлучень, за цими даними, частіше є жінки, ніж чоловіки.


Спека стимулює агресивну поведінку
Спека робить людей більше агресивними. Американські дослідники виявили, що гравці в американський футбол зазвичай проявляють більше агресії саме у спекотні дні. Тож якщо люди навколо здаються більш розлюченими, варто покладати провину саме на спеку.


Відпочинок робить людину дурнішою
Іще одне дослідження доводить те, що з острахом підозрюють, певно, всі: відсутність будь-якої роботи робить людей дурнішими. Деякі учасники експерименту втратили до 20 балів IQ після багатьох днів без діла. Скоріш за все, мозок також бере своєрідну відпустку. Тим не менш, ті люди, які проводять відпочинок активно, зазвичай повертаються додому із вищим IQ.


Синдром Стендаля
Однак деякі люди відпочивають занадто активно. Надмірна кількість туристичних вражень призводить до культурного виснаження – так званого “синдрому Стендаля”, названого на честь французького письменника XIX століття, який вперше описав відчуття втоми від відвідин туристичних принад Флоренції. Пришвидшене серцебиття, паніка, запаморочення – ось симптоми цього психосоматичного розладу.