Новий порядок створення груп подовженого дня не змінює принципу їх фінансування, запевняють у Міністерстві освіти і науки.
Як пояснюють у прес-службі, подібне роз’яснення МОН публікує через численні звернення щодо того, що групи подовженого дня нібито повинні оплачувати батьки.
“МОН розробило та затвердило новий порядок створення груп подовженого дня, який передбачає комфортніші умови для дітей та вперше дає можливість відкривати інклюзивні групи. Проте порядок фінансування груп не зазнав змін”, – запевняють у відомстві.
Згідно з повідомленням, працю вчителів, які займаються групами подовженого дня, оплачують із освітньої субвенції, яку надає держава на зарплати педагогічних працівників. Водночас, додають у МОН, за забезпечення умов навчання відповідають місцеві органи влади.
“Тобто, як і для вчителів шкіл, праця вихователя групи оплачується з освітньої субвенції, яку надає держава на зарплати педпрацівників.
Водночас за законом забезпечення умов для навчання є компетенцією місцевої влади, це характерно для всієї системи середньої освіти. Тож відповідно й фінансове забезпечення роботи груп подовженого дня здійснюється за кошт засновника школи.
Тобто, саме на засновника покладено здійснення організації роботи групи подовженого дня: наявність необхідної матеріально-технічної бази; забезпечення умов для організації харчування та денного відпочинку (сну) учнів; організації дозвілля учнів тощо”, – йдеться у роз’ясненні.
Втім, групи подовженого дня можуть фінансуватися і за кошти інших осіб, в тому числі батьків. Проте у міністерстві наголошують, що керівництво школи не має права вимагати від батьків робити такі внески.