У розташованому на півдні Іраку місті Басра в суботу, 8 вересня, запровадили комендантську годину. Як йдеться в заяві іракської армії, обмежувальний захід почав діяти із 16-ї години за місцевим часом, передає Deutsche Welle.
Голова іракського уряду Хайдер аль-Абаді, виступаючи у суботу на надзвичайній сесії іракського парламенту, назвав сутички у Басрі “політичним саботажем”. Він наголосив, що “питання комунальних послуг” використовується протестувальниками для політичних цілей, цитує Agence France-Presse.
Прем’єр доручив силовикам “рішуче діяти проти актів вандалізму, які супроводжували демонстрації”. За його словами, уряд Іраку виділив місту фінансову допомогу. Утім, демонстранти повідомляють, що не бачили обіцяних ще у липні коштів.
На півдні Іраку з липня тривають масштабні акції протесту проти корупції, неефективної економічної політики, безробіття, перебоїв з електропостачанням. Заворушення в Басрі активізувались після того, як 30 тисяч людей потрапили до лікарень через споживання забрудненої питної води.
Ситуація у місті Басрі, що страждає від дефіциту питної води, масових отруєнь і перебоїв з електрикою, значно загострилася в останні дні. Незважаючи на те, що незадоволені умовами життя жителі однойменного портового міста і околиць вже кілька місяців проводять антиурядові акції, у вівторок протести спалахнули із новою силою. За кілька днів заворушень і зіткнень з поліцією загинуло 12 людей. Окрім того, близько 50 людей отримали поранення. Протестувальники підпалили іранське консульство, звинувативши Тегеран у впливі на Ірак. Також невідомі обстріляли територію аеропорту, на летовище впали чотири ракети.
У суботу Рада представників (парламент) Іраку проведе спеціальну сесію, присвячену ескалації конфлікту в Басрі і вирішення гуманітарної кризи, з якою зіткнулася провінція.