Літо 2018 року було одним із найспекотніших в українській столиці за майже 140 років, повідомили у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.
Про це – у сюжеті Радіо НВ.
Цього літа зафіксовано перевищення кліматичної норми на більш ніж два градуси, відзначила начальник відділу кліматології Олена Доніч. Таке явище в останні роки зафіксовано не лише влітку, а й узимку. Середня місячна температура серпня цьогоріч становила 22,5 градуси, а це майже на чотири градуса вище кліматичної норми.
“Цей місяць увійшов у п’ятірку найтепліших у Києві з 1881 року. Такі зміни підкреслюють глобальне потепління у світі. Відбувається зміна клімату і яскраве тому підтвердження – це температура і опади”, – зазначила Доніч.
Найбільші температурні показники були зафіксовані у 2010 році. Тоді літо в Києві було найспекотнішим, іноді температура перевищувала 35 градусів. Гарячим було літо у 1992 році, 1946 та 1926 роках.
Кліматичні висновки
Найхолодніший день літа цього року зафіксовано 7 червня. Тоді температура повітря під ранок опустилася до 8,5 градусів. Найспекотнішим днем виявилося 15 серпня. Тоді температура повітря становила +32,8 градуса. Усього за це літо було 15 днів, коли спека перевищувала 30 градусів, 9 з них – у серпні.
Літо цьогоріч було контрастним з точки зору опадів, повідомили у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського. Воно відзначилося дощовим червнем і спекотним сухим серпнем.