У Гарвардському університеті відбулася щорічна церемонія нагородження лауреатів Шнобелівської премії. Її отримали науковці, які зробили відкриття, що “змушують спочатку посміятися, а потім задуматися”.
Зокрема, повідомляють на сайті премії, нагороду з “Антропології” здобув шведський учений Томас Перссон і його колеги, які з’ясували, що шимпанзе в зоопарку пародіюють людей не гірше, аніж люди самих шимпанзе.
У галузі “Хімії” перемогла команда з Бразилії. Науковці довели, що людська слина – хороший очисник для підлоги.
Серед “біологів” лідером стала група молодих науковців під керівництвом Пауля Бехера. Вони констатували, що поціновувачі вина можуть знайти муху в напої по запаху.
У номінації “Медична освіта” відзначили лікарів, які з’ясували, що катання на американських гірках допомагає виводити камені з нирок. А премією в області харчування удостоїли британського дослідника: він довів, що древні людожери отримували менше калорій, аніж любителі тваринного м’яса.
Нагорода за досягнення в “Репродуктивній медицині” отримали вчені зі США та Японії, які навчилися використовувати поштові марки для визначення частоти нічних ерекцій у чоловіків.
Премію з літератури завоювала команда оксфордських науковців, які експериментально визначили, що люди практично ніколи не читають інструкцію до техніки.
“Економічну” нагороду забрали дослідники з Китаю, США і Сінгапуру. Вони констатували, що знущання над лялькою вуду свого боса знижує рівень стресу співробітників.
А премія миру дісталася іспанським і колумбійський науковцям за проект “Крик і лайка за кермом авто: частота, причини, ризики і наслідки”.
Переможці Шнобелівської премії отримали символічні купюри “10 трильйонів зімбабвійських доларів”. Після нагородження лауреати мали хвилину на промови. Їх переривала восьмирічна дівчинка словами “Будь ласка, зупиніться. Мені нудно”.