Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні у п’ятницю ухвалив проект державного бюджету на 2019 рік і цього ж дня подасть його у Верховну Раду.
В ході презентації бюджету прем’єр-міністр Володимир Гройсман назвав його “бюджетом розвитку країни”. За його словами, зростання ВВП України у 2018 році очікується на рівні 3%, а інфляція не перевищить 7,4% (у 2018 році – менше ніж 10%). Прем’єр зазначив, що після подачі в Раду проекту документу його будуть обговорювати у комітетах парламенту.
Що заплановано
Гройсман заявив, що пріоритетом уряду є оборона України. На ці цілі у проекті бюджету передбачено майже на 18% більше, ніж у 2018 році, – 209,5 млрд грн. Понад половина цих коштів піде на грошове забезпечення військових, додав прем’єр. За його словами, на засіданні РНБО президент висунув ідею, аби з 2019 року військові отримували не менше 10 тис. грн, а поліція та інші спецслужби – 9 тис. грн. Проте Гройсман не уточнив, чи передбачене таке підвищення у проекті документу.
Проект бюджету-2019
Мінімальна зарплата – 4 170 грн.
Зростання ВВП – 3%
Інфляція – менше 7,4%
Модернізація школи – 1 млрд грн
Реформа екстреної медицини – 1 млрд грн
Підтримка кіно – 1 млрд грн.
Мінімальна зарплата з січня наступного року складе 4 170 грн, у порівнянні з нинішніми 3 723 грн. Із березня 2019 року має відбутися автоматична індексація пенсій громадян. Також у 2019 році уряд планує провести монетизацію субсидій. На розвиток фермерства виділять 1 млрд грн, розвиток тваринництва – 4 млрд грн, садівництва – 400 млн грн.
Охорона здоров’я
На всю систему планують виділити на 9,5 млрд грн більше, ніж цього року. 15,3 млрд грн виділять на оновлення системи первинної медичної допомоги, яке передбачатиме і підвищення зарплати лікарям. Наступного року планується розпочати пілотний проект з реформування системи екстреної медицини, на що виділять 1 млрд грн з держбюджету. Уряд розраховує, що місцева влада виділить на ці цілі аналогічну суму. За словами прем’єра, цих коштів вистачить на старт реформи у п’яти-шести областях.
Освіта і культура
На освіту виділять більше ніж 240 млрд грн, що на майже 13% більше, ніж цього року. На модернізацію початкової школи, як і цього року, передбачено 1 млрд грн. Згідно з Бюджетним кодексом, уряд мав подати проект держбюджету до парламенту до 15 вересня. Якщо парламент не ухвалить державний бюджет до 1 грудня, то місцева влада зможе ухвалювати місцеві бюджети на основі даних проекту державного.