1830-й рік – Між британськими містами Ліверпуль і Манчестер відкрилось регулярне залізничне пасажирське і вантажне сполучення. Трасу обслуговувало вісім паровозів з двигунами конструкції Джорджа Стівенсона, в котрих використовувалась технічна новинка – котел і піч з великою нагрівною площею, що забезпечувало тривалу і неперервну роботу парової машини, швидкість до 60 км/год, і можливість відмовитись від стаціонарних машин-тягачів, котрі раніше використовувались для перетягування поїздів на підйомах.
1857-го року Джейн Пірпонт з Бостона отримала авторські права на пісню Jingle Bells. Ця різдвяна пісенька була написана для вистави в недільній школі і нині без неї не обходиться жодне різдвяне свято.
У 1916 році в ході 1-ї Світової війни під час битви на Соммі британці вперше у військовій практиці людства застосували танки – 32 доволі примітивні і повільні машини, котрі навіть не встигали рухатись синхронно з переміщенням піхоти. Одним своїм виглядом викликали паніку в німецьких оборонних рядах. Незважаючи на недосконалість танків, більша частина яких із-за поганої маневренності була втрачена під час німецького контрнаступу, генерал Дуглас Хейг, командуючий союзницьких військ на Соммі, замовив ще кілька сотень екземлярів новітнього озброєння.
У цей день у 1928 році було винайдено пеніцилін. Під час дослідження властивостей грибка пліснявки, що вкривав культури стафілококів, шотландський мікробіолог Александер Флемінг виділив антибактеріальну речовину, котру назвав пеніциліном. Серед особливостей нової речовини була здатність зупиняти ріст бактерій, а при великих дозах — убивати їх.
У 1935-му році на щорічному з’їзді нацистської партії прийнято “Нюрнберзький закон”. Згідно з цим законом всі євреї Німеччини втрачали права громадянства, свастика затверджувалась офіційним символом держави, а в якості державного прапора було прийнято червоне полотнище з чорною свастикою в білому крузі по центру.
У 1968 – му в рамках радянської програми висадки людини на Місяць в СРСР запущено космічний апарат “Зонд—5”, котрий вперше у світі облетів навколо супутника і повернувся на Землю. Наступний “Зонд—2” зазнав фіаско при посадці на Місяць, в липні 1969 року американець Ніл Армстронг першим ступив на поверхню супутника, і радянська програма була згорнута.
1971-го року дванадцять канадців із Ванкувера заснували екологічну організацію “Greenpeace” (“Зелений мир”), котра поставила за мету запобігати деградації навколишнього середовища. Першою акцією “Greenpeace” став активний протест на Алясці і Алеутських островах, де США проводили випробування ядерної зброї.
15 вересня 2000-го року у австралійському місті Сідней відкрились XXVII Олімпійські ігри, останні в другому тисячолітті.
Сьогодні у 1890 році народилася славнозвісна Агата Крісті, англійська письменниця, майстер детективу, автор легендарних персонажів міс Марпл та Еркюля Пуаро (Убивство у “Східному експресі”, Смерть на Нілі, А потім нічого не було).
У 1946-му – Олівер Стоун, американський кінорежисер, лауреат “Оскара” (Народжений 4-го липня ,Взвод Уолл-стріт, Природжені вбивці, Сальвадор).
Та у 1984 році народився принц Генрі, син принцеси Діани і принца Чарльза, спадкоємець британської корони (3-й в черзі).
А сьогодні в Україні знову здорожчає алкоголь…