Вчені з університетської лікарні в Цюріху (ФРН) завершили масштабне дослідження, їм вдалося виявити рідкісні та вкрай ефективні антитіла, які пригнічують ВІЛ-інфекцію. Їх можуть використовувати для створення вакцини проти небезпечного захворювання.
Дослідникам вдалося добитися прогресу в пошуках основи для вакцини. Вони визначили, що організми 1% всіх інфікованих виробляють особливі антитіла, спрямовані проти небезпечного штаму вірусу. До того ж вони дієві проти більшої частини циркулюючих у світі штамів.
Роджер Коуос разом з колегами визначає фактори, які можуть мати вирішальне значення при виробництві антитіл широкого спектру. Вчені враховують важливість імунної відповіді, що впливає на різноманітність вірусів. До уваги беруть і тривалість зараження, а також етнічну приналежність інфікованих. Дослідження близько 4,5 тис. чоловік показало, що вірус імунодефіциту впливає на специфіку відповіді антитіл. Увагу привернули білки їх оболонки, вони різняться в залежності від штаму і типу вірусу.
Вчені досліджували білки оболонки патогенів. В організмі двох пацієнтів виявлені віруси, що викликали дуже сильну активність нейтралізуючих антитіл широкого спектру. На основі цього фахівці мають намір почати розробку імуногена. Він стане основою для вакцини проти ВІЛ-інфекції.
Вірусом імунодефіциту у світі заражені близько 37 млн осіб, для них використовують різні методи лікування.