Виробництво кокаїну у Колумбії сягнуло рекордних показників у 2017 році, згідно з новою статистикою ООН.
Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC) заявляє, що виробництво зросло приблизно на 31% за рік до майже 1 400 тонн.
Під вирощування сировини для наркотиків використовується 171 000 га землі. Управління попереджає, що виробництво може поставити під удар недавні зусилля з досягнення миру у цій країні.
Колумбія – найбільший у світі виробник кокаїну, значна частина якого потрапляє до США. США є найбільшим споживачем цього наркотику у світі.
Міністр юстиції Колумбії Глорія Марія Борреро Рестрепо, як повідомляється, називала ці дані “дуже тривожними”.
Скільки виробляється?
Згідно з доповіддю UNODC, площа земель для вирощування коки в Колумбії в минулому році була найбільшою за всю історію, збільшившись на 25 000 га з 2016 року. Вважається, що загальна площа земелі під вирощування коки зросла на 17% за 2017 рік. У доповіді зазначається, що вартість виробленого кокаїну становить 2,7 млрд доларів на місцевому ринку.
За даними ООН, найбільш інтенсивно наркотичну рослину вирощують у регіону Колумбії, що межує з Тихим океаном. Тільки штат Наріно на кордоні з Еквадором має більше сільськогосподарських угідь під коку, ніж увесь Перу, який є ще одним великим виробником.
80% коки вирощують на тій самій території протягом останніх 10 років. При цьому рослини коки тепер дають на 33% більше листків – головної сировини для кокаїну – ніж у 2012 році.
Як Колумбія бореться з наркотиками?
Протягом багатьох років країна боролася з виробництвом кокаїну, а США щорічно виділяють близько 400 млн доларів, аби підтримувати Колумбію у війні із наркотиками.
У минулому році Колумбія також підписала угоду з ООН на суму 300 млн доларів, спрямовану на скорочення виробництва кокаїну.
Кошти будуть направлені на компенсації фермерам, які погодяться перейти від вирощування коки до більш безпечних сільськогосподарських культур.
У серпні новообраний президент Іван Дуке заявив журналістам, що уряд розробить нову політику боротьби з наркотиками, заявивши, що мета – досягти “конкретних результатів” протягом наступних чотирьох років. Проте план використовувати дрони для розпилення гербіцидів на рослини коки викликав критику.
Попередник пана Дуке, Хуан Мануель Сантос, зупинив повітряну фумігацію, з використанням хімікату гліфосат у 2015 році, після попередження Всесвітньої організації охорони здоров’я про те, що ця хімічна речовина може бути пов’язана з раком.
Торгівля кокаїном у країні все ще процвітає, попри мирну угоду 2016 року, яка завершила п’ять десятиліть збройного конфлікту з основною групою повстанців Farc.
Деякі звинувачують уряд у тому, щоб він занадто зосередив свою увагу на мирі. Інші заявляють, що після відходу від справ повстанців Farc у торгівлі наркотиками, яку вони колись контролювали, залишився вакуум.