Частка росіян, які вважають, що існують нешкідливі дози алкоголю, за рік зросла з 15 до 39%. Про це повідомляє РБК із посиланням на дослідження “Всеросійського центру вивчення громадської думки” (ВЦИОМ).
Відзначається, що в ході соціологічного опитування росіян запитали, чи згодні вони з думкою, що існують нешкідливі дози алкогольних напоїв. Якщо в 2017 році позитивно на це питання відповіли лише 15% респондентів, то тепер це число виросло до 39%. Згідно з результатами дослідження, найменш небезпечним для здоров’я напоєм опитані назвали вино. Серед людей з вищою освітою його вживання в невеликих дозах нешкідливим назвав 61%. По 14% росіян до таких напоїв віднесли пиво і горілку. 8% нешкідливим вважають самогон.
Опитані при цьому запевняли, що пити стали менше. 40% сказали, що зовсім не вживають спиртне (на 1% більше, ніж рік тому). Водночас 1% опитаних зізнався, що вживає алкоголь щодня.
За інформацією РБК, у вересні минулого року міністр охорони здоров’я Вероніка Скворцова визнала, що в низці регіонів країни існує проблема хронічного алкоголізму.
Рік тому ще одне опитування ВЦИОМ продемонструвало, що 41% росіян вважає недостатніми існуючі заходи щодо скорочення споживання алкоголю в країні.