У п’ятірці фіналістів цьогорічного міжнародного конкурсу на найкращий хмарочос світу немає ні американських, ні європейських багатоповерхівок.
Маха Накхон, Бангкок
Будівля висотою 314 метрів є найвищою у Таїланді та 92-ю за висотою у світі. Maha Nakhon спроектувало архітектурне бюро Ole Scheeren. Відомий німецький архітектор Оле Шеерен (Ole Scheeren) вже був лауреатом іншого престижного конкурсу – Urban Habitat Award. У 2014 році спроектований ним житловий комплекс The Interlace у Сінгапурі був визнаний найкращою “житловою міською багатоповерхівкою”.
Бейрутські тераси, Бейрут
Цю житлову будівлю у столиці Лівану спроектувало швейцарське архітектурне бюро Herzog & de Meuron. У всіх квартирах Beirut Terraces – великі вікна з панорамним видом на місто та вихід на відкриту терасу з садом, що звисає. Рослини на терасі забезпечують приємний затінок. У хмарочосі є басейн, сауна, магазини та підземний гараж.
Башта Реформа, Мехіко
Будівництво хмарочоса Torre Reforma у Мехіко тривало вісім років. Висота 57-поверхової будівлі – 246 метрів. Це проект Л. Бенджаміна Романо – засновника мексиканського архітектурного бюро LBR&A. Хмарочос має особливу структурну концепцію, що дозволяє протистояти сильним землетрусам. Серед унікальних архітектурних рішень – величезний отвір для оглядового майданчика нижче середини будівлі.
Чаоян Парк Плаза, Пекін
На півдні Пекіна розташована найбільша зелена територія китайської столиці – парк Чаоян. Поруч з ним здіймається у небо футуристичний комплекс Chaoyang Park Plaza – хмарочоси, офісні приміщення та громадські простори. Комплекс за формою нагадує природний ландшафт: гори, ліси та озера, зображені на традиційних китайських пейзажах шань-шуй. Проект китайського архітектурного бюро MAD.
Оазія Готель Даунтаун, Сінгапур
Oasia Hotel Downtown сінгапурського архітектурного бюро WOHA – озеленений хмарочос. Цей велетень з вертикальними садами, що захищають від дощу та сонця, привертає увагу у бетонних джунглях густонаселеного мегаполіса.