Цей день в історії:
У 1580 році англійський пірат Френсіс Дрейк завершив друге у світі кругосвітнє плавання, ставши першим британцем, що здійснив кругосвітню подорож і першим капітаном, котрий очолював кругосвітню подорож від самого початку до її завешення.
“Золота лань” привезла величезну кількість скарбів, награбованих у іспанців, і важливу інформацію про Тихий океан і його острови. В 1581 році, незважаючи на вимоги іспанського короля покарати пірата, королева Єлизавета I спеціально піднялась на борт корабля Дрейка і посвятила його в рицарі.
У 1815 році герцог Рішельє призначений прем’єр-міністром і міністром закордонних справ Франції.
Після подій Великої французької революції герцог був вимушений покинути Францію і переїхав до Російської імперії. У той же час, переїхавши у нову державу він почав стрімку кар’єру спочатку при імператриці Катерини ІІ.
У 1803 році російський імператор імператор призначив Армана Емманюеля Градоначальником Одеси. Перед приходом герцога на посаду губернатора місто дуже страждало на нестачу води та дерева для опалювання, а доходи Одеси були значно менші за видатки міської влади. Герцог зумів знайти спільну мову з місцевим населенням, що представляли різні народи. За часів його перебування на посаді місто поступово розвивалося.
Ім’ям герцога названі в Одесі Рішельєвська вулиця, Рішельєвський ліцей, Дюківський парк, що колись належав Арману-Еммануелю, а також споруджено пам’ятник на його честь.
Прем’єр-міністр у Франції
Рішельє повернувся до Франції у 1814 році після реставрації Бурбонів і обіймав пост прем’єр-міністра у 1815–1818 і 1820–1821 роках. Його характер і його походження зробили його заступником монарха. Як особистий друг російського царя, він був також корисною фігурою у діалогах з переможцями. Брав участь у Віденському (1814/15) і Аахенському конгресі (1818 р.) країн переможців над Францією. Завдяки його зусиллям із Франції були виведені окупаційні війська, знижено суму репарацій з 700 млн до 265 млн франків і укладено домовленість між країнами-переможцями про підтримку монархії у Франції і військове втручання у випадку революційних подій. У внутрішній політиці він намагався обмежити діяльність ультраправих. Пішов у відставку у грудні 1821 р. через політичні напади з боку ліберальних та ультра-реакційних сил у парламенті.
У 1951 році Бундестаг проголосував за виплату післявоєнних репарацій євреям.
1995-го року Україну прийнято до Ради Європи.
В 96-му році американська астронавтка стала рекордсменом серед американців і в світі, серед жінок по тривалості перебування у космосі.
Шеннон Люсід повернулась на Землю на борту човника “Атлантіс” після 188 діб, проведених у космосі на борту російської станції “Мир”.
В цей день народилися:
1849- року — Іван Павлов, російський фізіолог, перший у Росії Нобелівський лауреат.
Творець науки про вищу нервову діяльність і уявлень про процеси регуляції травлення; засновник найбільшої російської фізіологічної школи; лауреат Нобелівської премії в галузі медицини і фізіології ” за роботу з фізіології травлення”.
У 1965 році народився Петро Порошенко, український політик і підприємець, 5-й Президент України.
У виборах 2014 року отримав 54,7 % голосів, перемігши в першому турі. Порошенко став наймолодшим президентом України. Слоган передвиборчої кампанії Порошенка — “Жити по-новому”.
Приведений до присяги 7 червня 2014 року. Того ж дня взяв на себе повноваження Верховного Головнокомандувача ЗСУ.