Як повідомляють журналісти Української Правди, Україні для отримання нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом необхідно виконати мінімум 4 умови. За інформацією джерел видання, ознайомлених з позицією фонду, однією з основних буде «антикорупційна складова», і дискусії точаться навколо перерозподілу функцій щодо перевірки електронних декларацій між антикорупційними органами на користь НАБУ.
При цьому варто відзначити, що запланований звіт директора Національного антикорупційного бюро України перед профільним комітетом Верховної Ради України не відбувся через неявку Артема Ситника, який не знав, як в той момент реагувати на те, що його оперативників зловили під час встановлення незаконної «прослушки» в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. А Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що «директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник не демонструє результатів своєї роботи на посаді».
Генпрокурор вважає, що єдиний метод оцінити роботу Ситника на посаді глави НАБУ – це провести відкритий, об’єктивний аудит роботи…
“Якщо справа дійсно персонально у Ситнику, значить треба цю проблему вирішувати. Якщо питання є, скажімо, до законності функціонування механізму, напевно, треба поправити. Але далі робити вигляд, що все добре вже неможливо”, – констатував він.
При цьому довіра суспільства до НАБУ також стрімко падає, за даними соціологічного дослідження Центру Разумкова, НАБУ повністю довіряють – 1,4 % громадян, скоріше довіряють – 15,7 %, при цьому – повністю не довіряють – 35 %, скоріше не довіряють – 28,1 %. Для порівняння, СБУ в цілому довіряють – 32,2 %, а повністю не довіряють – 24,2 %; Національній поліції в цілому довіряють – 32,9, а повністю не довіряють – 22,4 %. Тобто, НАБУ, навіть на фоні пануючої в суспільстві недовіри до правоохоронних органів, відрізняється майже максимальною недовірою.
Відповідно, якщо цей орган отримає ще більше повноважень, у що перетвориться в країні боротьба з корупцією? І як українці поставляться до того, що такі рішення нав’язані нам ззовні?
Треба враховувати також фактор Росії і передвиборчої кампанії. Можна не сумніватися, що проросійські політичні сили використають цю ситуацію і будуть пояснювати виборцям, що «Захід» нав’язує Україні шкідливі реформи, відповідно – треба підтримувати проросійські політичні сили.
І, як кажуть в Одесі, «і воно нам треба?»