Депутати російської Держдуми одностайно підтримали поправки президента РФ до пенсійної реформи. Перший варіант закону викликав протести в РФ і призвів до зниження рейтингів “Єдиної Росії” і Путіна.
Державна дума Росії в середу, 26 вересня, одноголосно підтримала всі поправки до законопроекту про пенсійну реформу, внесені президентом РФ Володимиром Путіним. Як повідомляє інформагенція “Інтерфакс”, 385 депутатів висловилися за ухвалення поправок, голосів проти, а також тих, хто утримався, – не було.
Законопроект про пенсійну реформу розглядався в другому читанні. У першому варіанті, ініційованому урядом, зокрема, пропонувалося збільшити пенсійний вік для чоловіків на п’ять років (до 65 років) і для жінок на вісім років (до 63 років). Ухвалення закону в першому читанні викликало незадоволення в російському суспільстві. Країною пройшли масові акції протесту, а рейтинги “Єдиної Росії” і президента РФ Володимира Путіна знизилися на 7 і 8 відсотків відповідно. Володимир Путін у телевізійному зверненні 29 серпня спробував обґрунтувати необхідність підвищення пенсійного віку в Росії і запропонував пом’якшити пенсійну реформу. Зокрема, він висловив пропозицію підвищення пенсійного віку для жінок до 60, а не 63 років.
Людям, які мали виходити на пенсію за старим законодавством в найближчі два роки, Путін запропонував надати право оформити пенсію на шість місяців раніше нового пенсійного віку. Окрім того, він доручив уряду затвердити спеціальну програму з підвищення кваліфікації для громадян передпенсійного віку.