Як відомо, 15.01.2018, за результатами конкурсу на зайняття посади державної служби категорії «А» – Голови Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, переможцем конкурсу визначено – Манька Валентина Миколайовича. Про що і повідомлено на сайті Національного агентства України з питань державної служби. Після цього мала відбутися спеціальна перевірка і Кабінет Міністрів України мав затвердити Валентина Манька на цій посаді. Проте, незважаючи на те, що перевірку цей кандидат пройшов, позитивне рішення про його призначення не було ухвалене (як і негативне). Тобто Уряд фактично проігнорував результати конкурсу.
Для того, щоб пояснити громадськості і, в першу чергу – ветеранам, спочатку було інспіровано скандал, в якому Валентина Манька звинувачували у відсутності бойового минулого (згодом ті, хто про це заявляв, самі спростували через велику кількість протилежних свідчень), мародерстві та наявності кримінальних справ (фактично заявив про це і сам спростував чинний міністр внутрішніх справ Аваков) та нечесності конкурсу (про це найбільше говорив один з конкурентів, якого зловила комісія на спробі використання заборонених матеріал, грубо кажучи – шпаргалки). Після цього, щоб пояснити чому не призначають Голову Держслужби, в Уряді вигадали нову «відмазку» – створення міністерства ветеранів та призначення одразу міністра.
Проте і тут сталося не так, як говорилося. Найбільше зусиль для того, що міністерство було створено, доклав профільний комітет Верховної Ради і його очільник – Олександр Третьяков. Він навіть погрожував виходом певної групи депутатів з коаліції у випадку, якщо рішення про створення міністерства не буде ухвалено. Проте на сьогодні ми маємо вже вересень, минуло дев’ять місяців від того, як держслужба ветеранів мала отримати свого керівника і запрацювати в штатному режимі, зараз готується проект бюджету на 2019 рік, де мали б бути закладені певні суми на потреби ветеранів, проте справа фактично є замороженою.
«Домовилися, що буде створено нове міністерство. Погодили кандидатуру. Наче все зрозуміло – не ставлять. Прем’єр міністр не вносить цю кандидатуру на розгляд у Верховну Раду» – сказав Валентин Манько у своєму відеозверненні на своїй сторінці у фейсбук.
«Зараз я вийшов в ефір, тому що в бюджеті немає жодної статті на міністерство ветеранів… Це мене змушує висловитися і мабуть вже треба заявити про те, що на п’ятий рік війни маємо багато ветеранів, які пройшли війну, є загиблі, є сім’ї загиблих – і всі мовчать… Це так обурює!»
Валентин Манько підкреслив, що в нього немає особистих амбіцій очолити будь-яку структуру, проте йому болить від того, що справа стоїть на одному місці.
«Те, що мене намагалися «збити» зі служби – це мої особисті вороги, але ніхто не думає про те, що буде далі. Я прошу, друзі, хто розуміє, що без створення міністерства ми і далі будемо бігати по оцим двадцяти службам (зараз питаннями ветеранів опікується близько двадцяти міністерств і відомств, прим. редакції) і отримувати УБД чи якісь свої пільги, субсидії і тому подібне.»
Також він закликав до консолідації ветеранської спільноти та тиску на владу:
«Я закликаю всіх, хто небайдужий до цього питання – може вже потрібно зібратися і натиснути на владу, щоб вона забезпечила голосування за це і на міністерство були виділені якісь кошти. Хто небайдужий – пишіть, буду радий відповісти і будемо про щось домовлятися!»
Можна прогнозувати, що цієї осені в країні може з’явитися ще один серйозний політичний чинник – ветерани війни, об’єднані навколо захисту своїх інтересів. Чи об’єднає їх всіх Валентин Манько – питання, проте враховуючи його авторитет в цих колах, не можна виключати, що ця сила втрутиться в політичні розклади в країні.
Примітка редакції: на сьогодні Валентин Манько очолює громадську організацію Єдиний союз патріотів України та займається бізнесом.