У суботу, 29 вересня, в рамках IV Освітнього фестивалю “Арсенал ідей” Марина Порошенко презентувала нову програму – Бюро змін “Дитяча демократія”.
В рамках цієї програми підлітки будуть активно долучатися до вирішення соціально важливих проблем та створювати власні проекти, які допоможуть розв’язувати ці проблеми в різних сферах суспільного життя, повідомляє кореспондент Укрінформу. “Дитяча демократія – це бажання та здатність молодих людей діяти і досягати поставленої мети. Кожен може зробити свій внесок у розвиток країни – це і є демократія в дії, яка робить нас ще сильнішими та відповідальнішими”, – сказала Марина Порошенко.
Учасниками програми стали 25 школярів Києва віком від 13 до 16 років, які представили 11 проектів в сфері освіти , мистецтва, науки, інклюзії, екології, соціальних комунікацій, урбаністики. Кожен проект супроводжували експерти, які на громадських засадах допомагали підліткам втілювати свої ідеї. Всі проекти враховують важливу соціальну складову в одній зі сфер суспільного життя і будуть реалізовуватися протягом року.
Так, школярі представили проекти з захисту прав дітей, направлений на боротьбу з агресією, булінгом, насильством, екологічні проекти, що допомагають вирішити низку екологічних питань в місті, проект розвитку громадських бібліотек, пропаганди здорового харчування серед підлітків та здорового способу життя, популяризації використання в місті велосипедів, культурні проекти тощо. Наприклад, школярі представили проект Музей стереотипів, куратором якої виступив артменеджер Павло Гудімов. Діти створять виставку стереотипів, які існують в сім’ї, суспільстві, мистецтві тощо.
Ще один проект – “Ми Україна для кожного” – направлений на соціалізацію дітей з особливими освітніми потребами. Експертом в цьому проекті виступила Марина Порошенко, яка впроваджує в Україні ідею розбудови інклюзивного навчання. Школярі вирішили познайомитися з дітьми з київського інтернату, та запропонували низку заходів, які допоможуть дітям з інтернату знайти друзів серед дітей зі звичайних шкіл і, таким чином, через спілкування та спільне проведення часу, ігри допомогти дітям з інтернату адаптуватися в суспільстві. Наразі проекти програми Дитяча демократія реалізовуються як пілотні в Києві. З часом ця модель буде впроваджуватися в культурних центрах, музеях, бібліотеках, навчальних центрах по всій країні. За задумом організаторів, це сприятиме розвитку місцевих громад, навчатиме молодь активності, відповідальності.
Програма Дитяча демократія реалізується за ініціативи БФ “Мистецький Арсенал”, Національним культурно- мистецьким центром “Мистецький арсенал” та Соціальною програмою Марини Порошенко за підтримки Української академії лідерства, Посольства США в Україні. Програму побудовано на принципах, проголошених загальною декларацією ООН про права людини.