Термінову та педіатричну стоматологічну допомогу в Україні надаватимуть за рахунок коштів держбюджету через Національну службу здоров’я України (НСЗУ), повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Про це заступник міністра сказав на семінарі “Перші результати медичної реформи: досвід регіонів” у рамках міжнародної виставки Public Health у Києві.
“Стоматологічну допомогу ми класифікуємо як спеціалізовану амбулаторну медичну допомогу без направлення сімейного лікаря. Медпослуги без направлення будуть платними, але стоматологічну допомогу оплачуватимуть за кошти НСЗУ у випадках, якщо вона термінова або дитяча”, – сказав він.
Як повідомлялося, НСЗУ, що виконує роль замовника медичних послуг, за липень-вересень 2018 року направила установам охорони здоров’я, які приєдналися до медреформи під час першого етапу підписання договорів, 819,8 млн грн.
На сьогодні за підсумками двох етапів підписання договорів з НСЗУ роботи відповідно до нових механізмів фінансування розпочали 623 суб’єкти господарювання: 538 комунальних некомерційних підприємств (КНП), 47 приватних клінік, а також 38 лікарів, які працюють як фізичні особи-підприємці (ФОП).
В Україні 2 квітня стартувала кампанія із вибору лікаря первинної медичної допомоги “Лікар для кожної сім’ї”, яка є першим етапом медичної реформи. Впровадження принципу “гроші йдуть за пацієнтом” на вторинному рівні медичної допомоги розпочнеться в 2019 році, у 2020 до реформи увійдуть медустанови третинного рівня.