Міністр закордонних справ Павло Клімкін допускає можливість введення для росіян біометричних віз.
Про це глава українського зовнішньополітичного відомства сказав в ефірі телеканалу “UA Харків”, передає УНІАН. Він заявив, що система біометричного контролю на прикордонних пунктах пропуску з РФ є ефективною.
“Ми створюємо банк даних, ми прекрасно розуміємо, що можуть бути маніпуляції, як бачите, відома історія з отруєнням Скрипалів – зміна ідентичності і т.д. Якщо є біометричні дані, ми прекрасно знаємо, про які людях йдеться, і просто зміна документів вже не допоможе”, – заявив Клімкін.
“Цей банк буде напрацьовано. Ми далі будемо дивитися на його ефективність, але я вважаю, що цього мало. Нам потрібні подальші заходи, в тому числі і попередній запит, а мінімум – попереднє інформування російськими громадянами, що вони їдуть в Україну”, – підкреслив Клімкін і додав, що з цього питання Рада національної безпеки і оборони приймала рішення.
“Не виключено, що нам потрібно дивитися на їх переміщення (росіян – ред.) на території України”, – підкреслив Клімкін.
У зв’язку з цим глава МЗС сказав, що контроль переміщення росіян на території України зараз “здійснюється частково”, а саме “для частини осіб, щодо яких є підозри”.
“Але відслідковувати всіх, звичайно, досить складно. Але в перспективі, як це спрацює, потрібно аналізувати. Звичайні візи з Росією нам не допоможуть”, – сказав Клімкін.
“Тоді, якщо це недостатньо ефективно, потрібно буде думати над впровадженням біометричних віз”, – заявив Клімкін.
Клімкін також заявив, що виключає можливість легалізації подвійного громадянства з Росією.
“Хочу відразу сказати, я категорично заперечую і категорично проти будь-яких навіть ідей і думок про легалізацію подвійного громадянства з Росією, з агресором. Усі випадки отримання російського громадянства мають відповідно розслідуватися нашими спецслужбами”, – цитує міністра “Інтерфакс-Україна”.
Разом з тим, він припустив, що у випадку з іншими країнами питання легалізації подвійного громадянства може обговорюватися.
“Українці переїхали в Канаду або в Сполучені Штати, вони зберегли свою українську ментальність, вони готові нам допомагати. Можливо, ми можемо подивитися на умови, яким чином вони можуть, зберігаючи своє громадянство, отримати або тимчасово, або повністю і українське громадянство”, – сказав Клімкін.
Він також висловив думку, що Україні потрібен новий закон “Про громадянство”.
Як повідомлялося, з 1 січня 2018 року Державна прикордонна служба запровадила фіксацію біометричних даних іноземців та осіб без громадянства з 71 держави, в тому числі Російської Федерації.