Цей день в історії:
У 1596 році було підписано Берестейську унію, створено греко-католицьку Церкву.
Берестейська унія – рішення Київської митрополії Константинопольського патріархату на території Речі Посполитої розірвати стосунки з Константинопольським патріархатом та об’єднатися з Апостольською Столицею за умов підлеглості православних Папі Римському, визнання основних католицьких догм і збереження православної обрядності.
8 жовтня 1871-го року о 9-й годині вечора на ферм Патріка і Кетрін О’Лірі в південнозахідній частині Чикаго корова перекинула гасовий ліхтар, що привело до грандіозної пожежі в місті.
Завдяки сухій погоді і сильному вітру за добу вогонь охопив всю південну частину міста, а до понеділка – і його північну частину. Завдяки дощу, що випав у вівторок, вогонь почав спадати і до вечора зовсім вщух, перетворивши дві третини Чикаго в руїну. В пожежі загинуло більше 250 чоловік, згоріло 17450 будівель і майже 98500 тисяч чоловік залишились без домівок.
У 1886 році Харківська міська публічна бібліотека прийняла перших відвідувачів.
1906-го в Лондоні перукар Карл Людвіг Несслер продемонстрував пристрій і технологію виконання нової жіночої зачіски – пермаменту.
Волосся клієнтки завивалось на дві дюжини бігуді, загальною вагою більше кілограма, змочених у спеціальному розчині, і фіксувалось у такому стані протягом шести годин.
У 1914-му британська авіація провела перше в історії авіабомбардування.
Літаки Королівських повітряних сил, що злетіли з бельгійських аеродромів, скинули декілька десятків 20-фунтових бомб на німецькі майстерні в місті Фрідріхшафені, де виготовлялись дирижаблі. Завдяки легкозаймистості дирижаблів всі вони були знищені. Успіх авіанальоту спонукав британців почати розробку нового типу літаків – бомбардувальників.
У 1938-му році в Ужгороді створено перший уряд автономного Закарпаття, яке з 30 грудня 1938р. почало називатися Карпатською Україною. Проіснувала до кінця травня 1939 року.
1942-го у Почаєві підписано Акт про об’єднання Української автокефальної православної церкви та Автономної православної церкви.
1944-й рік – оволодівши селом Лавочне Львівської області, радянські війська завершили звільнення України від німецьких військ.
У 1967 році спецзагін болівійської армії взяв у в полон Ернесто Че Гевару, який наступного дня був розстріляний.
У 1990 році біля мечеті в Єрусалимі ізраїльською поліцією вбито 17 і поранено більше сотні палестинців.
В цей день народилися:
У 1871-му народився Іван Піддубний, український спортсмен-борець, шестиразовий чемпіон світу; 25 років вважався непереможним борцем у світі.
1892-го року – Марина Цвєтаєва, російська поетеса (Вечірній альбом, Вірші до сина, Вересень).
В 6 років Марина почала писати вірші, причому не тільки російською, а й французькою та німецькою. У 18 років Цвєтаєва видає свою першу збірку “Вечерний альбом”.
1934-й — Кір Буличов, радянський фантаст.
“Кирилл Буличев” — псевдонім був скомпонований з імені дружини й дівочого прізвища матері письменника. Згодом ім’я “Кирилл” стали писати скорочено — “Кир”. Потім крапку прибрали. Інколи пілписував твори як рос. “Кирилл Всеволодович Булычёв”. Своє справжнє ім’я письменник приховував до 1982 року, оскільки боявся, що його звільнять з Інституту Сходознавства, керівництво якого нібито вважало фантастику несерйозним заняттям.
1941-го року народився Джессі Джексон, американський бабтистський священник, борець за громадянські права чорношкірих, перший чорношкірий кандидат у президенти США.