Про це йшлося на початку дебатів із зазначеного питання, коли лідери політичних груп висловлювали позиції своїх депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.
Зокрема, резолюцію, через яку можливе повернення російської делегації до Асамблеї, рішуче відкинули політичні групи консерваторів та лібералів.
Підтримали ініціативу соціалісти, зелені, а також об’єднані ліві.
Суперечливою є позиція найбільшої політичної групи Європейської народної партії, де переважають депутати від Франції та Німеччини. Представники цієї фракції розділилися у своїх позиціях, відтак голосуватимуть відповідно до власних політичних цінностей.
Йдеться про пропозиції щодо змін до регламенту ПАРЄ стосовно відкликання або перегляду повноважень та/або прав щодо представництва та участі національних делегацій, а також щодо прав голосу членів та процедури голосування національних делегацій.
Пропозиції передбачають ускладнення для Асамблеї процедури накладання санкцій на національну делегацію, що, як пропонується, повинно отримати підтримку двох третин голосів депутатів, замість простої більшості, що діє нині.
Зазначене питання порушено у ПАРЄ у зв’язку з обмеженням прав російської делегації, що триває з 2014 року після початку агресії Росії проти України. Відтоді РФ припинила сплачувати внески до бюджету Ради Європи.
Нині у Раді Європи та у ПАРЄ діє проросійське лобі, включаючи деяких представників керівництва організацій, яке намагається відновити повноваження російської делегації.
Як наголошує віце-президент ПАРЄ, голова постійної делегації Верховної Ради України в Асамблеї Володимир Ар’єв, позиція чинного генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда у лобіюванні зняття санкцій з Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи може призвести до знищення організації.
Заступник голови постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ Георгій Логвинський відзначає, що деякі національні делегації можуть вдатися до рішучих дій, у випадку, якщо з Росії будуть зняті санкції.
Натомість чинний президент ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є схиляється до діалогу та компромісу з Росією.
Наразі у ПАРЄ тривають дебати із зазначеного питання.