День захисника України офіційно встановлений 14 жовтня 2014 року Указом Президента. Про це пише Укрінформ. Нагальна потреба у такому загальнодержавному святі особливо гостро постала після російської анексії Криму та початку воєнних дій на території Донецької та Луганської областей.
Безпрецедентні зразки мужності та відваги, виявлені нашими солдатами на передовій новітньої російсько-української війни, сотні відданих життів за Батьківщину потребували гідного вшанування з боку суспільства й держави.
Не випадково вибрана дата 14 жовтня: цього дня відзначається християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, а у 1999 році встановлений і День українського козацтва.
Богородиця “в народі” вважається покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови раніше в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.
Історично склалося, на території нашої країни відбувалася велика кількість воєн і збройних конфліктів. За всю історію не було ще жодного покоління українців, на чию б долю не кинула своєї зловісної тіні війна. Лише з Росією, за весь час українсько-російських відносин було 7 воєн. Вони тривають з ХVІІ століття і аж по сьогодні. І по сьогодні ллється українська кров за рідну українську землю, навіть попри те, що ця сьома, нинішня війна, з поправкою на більш гуманні часи і названа безликим словом “гібридна”.
Втім, одвічно справжніми і непідробними залишаються військова честь і гідність воїнів-захисників України.