В четвер, 18 жовтня, в Київському будинку вчених НАН України відбулася презентація книги Джеффа Фонтейна “Глибоке коріння”.
Захід пройшов за участі самого автора книги та Михайла Паночка, старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської (одне з об’єднаннь так званих “п’ятидесятників”).
Як ми вже писали, Джефф Фонтейн –відомий громадський діяч, директор Центру Європейських досліджень ім. Роберта Шумана, в минулому – директор християнської міжнародної програми «Youth With A Mission Europe» протягом 20 років, був керівником Круглого столу Надії для Європи, автор ряду публікацій.
Під час презентації книги атвор, зокрема, сказав, що в Україні саме моральні основи створення Європейського союзу залишаються невивченими. «Але ж саме на них і базувалося те, що ми сбогодні називаємо європейською спільнотою та європейськими цінностями», – наголосив Джефф Фонтейн.
В книзі автор подає історію створення Європейського Союзу, старт якому дала Декларація Шумана та показує, на яких саме цінностях була збудована ця спільнота. Також показується еволюція ЄС і те, що відхід від базових конструкцій та християнських витоків поставив спільноту перед серйозними викликами.
В підсумковій частині книги автор дає відповіді на наступні питання:
Чи можемо ми мріяти, щоб Європа стала «спільнотою народів із глибоко вкоріненими базовими християнськими цінностями»? Чи можуть християнські цінності Шумана бути актуальними в постхристиянській постмодерній Європі ХХІ століття?
Яку відповідальність ми, християни, несемо стосовно політики та влади, незалежно від того, чи маємо ми активну політичну позицію? Як ставитися до ЄС, коли ця політична інституція веде «безбожну, гуманістичну політику» в Європі?
Чи можуть священні писання землеробського, доіндустріального Близького Сходу стати у пригоді урбанізованій, постіндустріальній Європі?
Як нам відновити забуту спадщину Шумана?