Про це на прес-конференції заявила спеціаліст з імунізації Європейського регіонального бюро ВООЗ Вусала Алахвердієва, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“У світі є 8 країн, де спостерігається високий ризик циркуляції дикого вірусу поліомієліту або вакцинородинного вірусу поліо у разі його потрапляння на ці території. Україна належить до списку цих країн. Ці держави об’єднує, насамперед, проблема низького охоплення імунізацією та пробілів в імунітеті населення цих країн. В Україні, порівняно з іншими європейськими країнами, майже вдвічі нижче охоплення вакцинацією проти вакцинокерованих інфекційних хвороб”, – наголосила Алахвердієва.
За її словами, Україна серед 8 країн займає друге місце після Нігерії щодо рівня вакцинації проти поліомієліту.
“У світі найнижчий рівень охоплення вакцинацією проти поліо дітей першого року життя зафіксовано у Нігерії — 33% та Україні- 52 %. Глобальна рекомендація для країн з високим ризиком поширеності поліомієліту та низьким рівнем вакцинації — використовувати оральну вакцину, щоб закрити пробіли у імунізації сприйнятливих до цієї інфекції людей”, – сказала представник ВООЗ.
Вона також підкреслила, що в Україні є значні запаси оральної вакцини проти поліомієліту.
“Її достатньо, щоб закрити пробіли у вакцинації в Україні за останні 10 років”, – наголосила Алахвердієва.
Поліомієліт — гостре інфекційне захворювання. Він дуже швидко поширюється, найчастіше через брудні руки, заражену їжу та воду. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина, але найбільш вразливими до вірусу поліомієліту діти до 5 років. Вірус поліо може передаватися від людини до людини та інфікувати без жодних симптомів, поки не призведе до зараження того, хто не має щеплення. Ліків проти поліо не існує, єдиний захист — вакцинація. У одного з 200 хворих на поліомієліт розвиваються деформації хребта і кінцівок, що стають причиною інвалідності.