26 жовтня у Німеччині винайшли телефон, в Женеві утворили Міжнародний Червоний Хрест, а в Нью-Йорку відкрили першу лінію метрополітену, хімічний концерн Du Pont розробив новий синтетичний матеріал – нейлон…
1636 – заснований Гарвардський коледж, що пізніше став всесвітньо відомим університетом.
1795 – здійснено третій (остаточний) поділ Речі Посполитої, після чого Річ Посполита припинила своє існування.
1861 – німецький винахідник Філіпп Рейс у Франкфурті продемонстрував свій винахід, який передавав по дротах музичні тони і звуки мови. Пристрій складався з мікрофона, гальванічної батареї як джерела живлення і динаміка. Це був перший прототип телефону, який творець назвав Telephon.
1900 – Нью-Йорк обзаводиться своїм метро – відкривається перша лінія метрополітену.
1938 – хімічний концерн Du Pont розробив новий синтетичний матеріал – нейлон.
1939 – Народні Збори Західної України у Львові ухвалили звернутися до Верховної Ради СРСР із проханням включити Східну Галичину і Волинь до складу Української РСР.
1972 – США офіційно оформляють поразку у В’єтнамській війні – в Північному В’єтнамі опублікований текст Угоди про припинення бойових дій.
1994 – компанія Apple анонсувала завершення розробки нового електронного пристрою, названого Macintosh TV – комп’ютер, телевізор і CD-плеєр в одному корпусі.
Із-за слабкого інтересу публіки і негативної оцінки спеціалістів цей універсальний агрегат так і не почав випускатись серійно.
26 жовтня народились:
1888 – український анархо-комуніст, ватажок загонів селян-повстанців Махно Нестор Іванович. Провідник анархістського руху в 1917—1921 роках. Ця дата знайдена в книзі реєстрації громадського стану Христово-Воздвиженської церкви.
1947 – Хіларі Клінтон, американський юрист, сенатор, дружина 42-го президента США Білла Клінтона.
1925 – відомий дитячий письменник Володимир Железник.