Роберт Боуерс влаштував стрілянину у синагозі через антисемітські погляди і діяв самостійно, – прокуратура Пенсильванії

Представник прокуратури штату Пенсильванія Скот Брейді на прес-конференції в Піттсбурзі повідомив, що у слідства поки немає даних про можливих спільників Роберта Боуерса, який влаштував стрілянину в синагозі “Дерево Життя”.

Про це з посиланням на Reuters повідомляє РБК.

За словами Брейді, в ході попередніх допитів Боуерс заявив, що діяв виходячи з власних переконань.

“Боуерс говорив про бажання влаштувати геноцид і вбивати євреїв. Його заяви співпадають з тим, що підозрюваний раніше писав у соцмережах”, – розповів представник прокуратури.

Брейді додав, що навіть після поранення та захоплення правоохоронцями, 46-річний Боуерс продовжував ображати євреїв.

Крім того, мер міста Піттсбург Білл Педуто відреагував на слова президента США Дональда Трампа про те, що трагедії в синагозі можна було уникнути при наявності там озброєної охорони. За словами Педуто, неможливо передбачити поведінку людини з ірраціональною поведінкою.

 “Як можна подумати про те, що хтось зайде в синагогу під час богослужіння і почне вбивати там людей”, – заявив він.

Також, влада штату опублікувала список жертв нападу на синагогу “Дерево життя”. Майже всі жертви – літні люди.

За останніми даними, в результаті стрілянини в синагозі “Дерево Життя”  загинули не менше як 11 людей. Нападнику висунули звинувачення по 29 пунктам.