У 1925-му шотландський винахідник Джон Берд продемонстрував роботу першого у Великобританії телевізійного передавача.
Цей передавач був здатний пересилати цілком пристойної якості зображення нерухомих предметів. Наступного року на засідані Королівського інституту в Лондоні Берд провів перешу телетрансляцію рухомих об’єктів.
1941-й — розпочалась блокада Севастополя із суші під час 2-ї світової війни. Після 250 днів оборони в липні 1942 року Севастополь капітулював.
Цього ж року прагнучи уникнути прямого військового втручання в 2-у Світову війну, обмежившись лише матеріальною допомогою, президент США Франклін Рузвельт підписав указ про виділення Радянському Союзу кредиту в 1 мільярд доларів в рамках програми Ленд-ліз.
Позика була безпроцентною і мала бути повернутою через п’ять років по закінченні війни. До кінця 2-ї Світової війни більше 50 мільярдів доларів у вигляді прямих грошових кредитів, озброєння, транспортних засобів були надані 44-м державам світу. Після закінчення війни програма Ленд-ліз трансформувалась у “план Маршала” по наданню допомоги для відновлення економіки “дружніх” демократичних держав, навіть якщо ці держави під час війни були ворожі США.
У 1943 році на Московській конференції підписано угоду про створення ООН.
1961-го СРСР здійснив найпотужніший в історії вибух водневої бомби.
1974 року у столиці Заїру Кіншасі відбувся один із найзнаменитіших боїв у історії професійного боксу.
Бій відбувся між чеміоном світу у надважкій категорії Джорджем Форменом і претендентом Мухамедом Алі. Нокаутом перемогу у восьмому раунді отримав Алі. Через три роки Формен залишив великий спорт і став священником, а ще через чотирнадцять він повернувся на професійний ринг і в 1994 році у віці 45 років повернув собі титул найсильнішого, перемігши у фіналі Майкла Мурера.
У 1987 році в Києві дебютував український рок-гурт “Воплі Відоплясова” (“ВВ”).
Народилися:
У 1735-му народився Адамс Джон, другий президент США.
1881-го — Боїнг Вільям, американський авіаконструктор.
1960 року народився Дієго Марадона, аргентинський футболіст.
Дієго вважається рекордсменом по кількості матчів, зіграних у фіналі чемпіонатів світу (1982-94 років) – 21. Найвідомішим матчем за участю Дієго Марадони був чвертьфінал Кубка світу 1986 року, в якому збірна Аргентини перемогла збірну Англії з рахунком 2-1 саме завдяки двом голам Марадони. Перший з цих двох голів Марадона забив, торкнувшись м’яча рукою. У інтерв’ю після гри Марадона сказав, що м’яч було забито “трохи головою Марадони, трохи рукою Бога”, після чого цей момент відомий під назвою “Рука Бога”. На противагу першому голу, другий гол Марадона забив після сольного проходу у 60 метрів, під час якого він обіграв п’ятьох гравців збірної Англії і воротаря Пітер Шилтона. Цей гол, що є визнаним зразком футбольної майстерності, було визнано «голом століття» під час онлайн-голосування на сайті ФІФА у 2002 році.