Відкривали електростанцію в Яворівському районі в межах 18-ого Міжнародного економічного форуму, що цими днями триває у Львові. Енергопарк Яворів, який входить до так званого енергоострову, відкриватимуть у дві черги.
Другу чергу почнуть будувати у грудні. Вже влітку наступного року її відкриють. Загалом енергопарк займе площу у 140 гектарів та стане частиною так званого енерго-острову. Про загальну потужность майбутнього парку розповів голова Львівської областної державної адміністрації Олег Синютка.
“Найбільший український енергоострів альтернативної енергетики, який буде складатися з трьох сонячних станцій. Сумарна потужність буде складати 76 МВт”, – розповів Синютка.
Як говорить директор компанії Екооптіма, Максим Козицький, збудували першу чергу електростанції рівно за рік: у листопаді почали земляні роботи, а самі панелі почали монтувати у квітні.
“Перша черга – це 70 гектарів, які вже повністю розбудовані. У цій черзі 135 тис. модулів виробництва китайської компанії. Потужність першої черги – 36,5 МВт. Станція видає потужність у загальну мережу України. Перша черга може в денний період забезпечити половину Яворівського району”, – сказав Козицький.
Козицький додав, що живлення загальної мережі, а не місцевих підстанцій – це вимога українського законодавства до зеленої енергетики.
Експерт з зеленої енергетики, еколог Анатолій Павелко, відзначив, що саме сонячна енергія є дійсно найбільш екологічною. Однак, вона занадто залежить від природніх факторів, тож максимальних розрахункових потужностей станція досягатиме лише при певних погодних умовах.
“На максимальну потужність станція може виходити влітку. В зимовий час або коли є висока хмарність, проект потужності не видає. Ці додаткові потужності в енергосистемі України не будуть зайвими. Особливістю сонячної енергетики є те, що вона здатна генерувати електроенергію саме у той час, на який припадає один із піків споживання електроенергії. Це денний літній час, коли велику частину електроенергію споживають побутові і промислові кондиціонери”, – зазначив Павелко.
В проект інвестували близько 35 млн євро, 70% з яких – кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Очікується, що окупиться електростанція приблизно через 6,5 років.